Riigikogu võttis menetlusse kollektiivse pöördumise kodanikupalga kohta

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. juuni 2019 kell 11:28Riigikogu juhatus otsustas võtta menetlusse Jaanus Nurmoja 29. mail algatatud kollektiivse pöördumise “Tingimusteta põhisissetuleku (kodanikupalga) teostatavuse ja mõju uurimisest Eestis” ja edastas selle menetlemiseks sotsiaalkomisjonile.

 

Pöördumise esitajad taotlevad uuringu läbiviimist, mis selgitaks välja kodanikupalga võimalikkuse Eestis ning sisaldaks testi, soovitavalt tervikuna mõnes maakonnas.

Pöördumise esitajad selgitavad, et tingimusteta põhisissetulek kujutab endast riigi poolt igale seaduslikule elanikule või vähemalt selle riigi kodakondsusega isikule regulaarselt makstavat tasu, mis katab inimese põhivajadused ja võimaldab tal olla aktiivne ühiskonnaliige. Põhisissetulekut makstaks ilma majanduslike eeltingimusteta – ei põhisissetuleku maksmine ega ka selle suurus ei sõltuks inimese palga- või ettevõtlustulude olemasolust või puudumisest ega nende tulude suurusest.

 

Allikad: Riigikogu, rahvaalgatus.ee

Vaata ka: Eesti põhisissetuleku veebileht – http://www.kodanikupalk.ee

Pilt: time.com

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.