Riigireetmises kahtlustatava abikaasa ei tea mehe tegevusest midagi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. august 2013 kell 12:15 

Riigireetmise kahtlustusega kolmapäeval kinni peetud ja reedel vahistatud endise kaitsepolitseiniku Vladimir Veitmani abikaasa kinnitas Postimehele, et ei teadnud oma mehe tegevusest midagi, vahendab BNS.

 

Naine väitis oma kodumaja trepikojas Postimehe ajakirjanikule, et ei tea, et tema abikaasaga oleks midagi halba juhtunud. Tõsi, mees oli mõni päev tagasi kuhugi asju ajama läinud. Seejuures ei paistnud naine olevat eriti üllatunud, kuuldes, et mehel võib tõsiseid probleeme olla. “Jah,” vastas ta küsimusele, kas mees töötas varem kapos.

“Ta helistas mulle eile ja ütles, et kõik on korras, täna ei ole ta mulle veel helistanud,” lausus abikaasa ja tundis väga vaoshoitult huvi, mis mehega võis juhtuda. “Milles teda süüdistatakse?” küsis ta, kui kuulis, et prokuratuur andis tund tagasi pressikonverentsi ja teatati, et mees on kinni võetud.

Postimehe küsimusele, kas tema mees käib tihti kusagil asju ajamas, küsis naine vastu: “Miks ta peaks? Ta on ju pensionil”.

 

Väitetav riigireetur töötas kunagi KGB heaks

Kapo kauaaegse peadirektori Arnold Sinisalu sõnul oli Veitman oma kaitsepolitseis töötatud aastatel 1994-2001 vaikne nohiku-tüüpi mees, kes enne seda töötas aastatel 1980-1991 KGB heaks.

Riigi peaprokurör Norman Aas ütles 9. augustil pressikonverentsil, et tänaseks kogutud tõendite põhjal kahtlustatakse Veitmani salastatud teabe kogumises ja selle edastamises Vene Föderatsiooni eriteenistusele. Missugusele täpsemalt, ei täpsustatud, kuigi see on neile teada, kirjutab Äripäev.

Varem on kaitsepolitsei riigireetmises süüdi mõistnud Aleksei Dresseni 2012. aastal ning Herman Simmi 2009. aastal. Mitmed julgeolekutöötajad ja arvamusliidrid on maininud, et Simmi ja Dresseni kinnipidamiste näol on tegu näidispoomistega ning palju “suuremaid” tegusid teinud reeturid on jäänud karistuseta.

 

 

Allikad: BNS, Postimees, Postimees 2, Äripäev

Pilt: english.ruvr.ru

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt