Meedia süüdistab ajakirjanikku Snowdeni abistamises

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. juuni 2013 kell 15:43Screen Shot 2013-06-26 at 15.32.28

Foto: ekraanikuva

NBC uudisteankur David Gregory väitis oma pühapäevases saates, et uuriv ajakirjanik Glenn Greenwald aitas ja õhutas endist NSA analüütikut ja riigireeturit Edward Snowdenit. Gregory küsis ajakirjanikult, kas ta ei peaks selle eest karistada saama.

 

Greenwald, kes on endine jurist, vastas, et sel juhul oleks kõik uurivad ajakirjanikud Ameerika Ühendriikides kurjategijad, sest nad suhtlevad pidevalt oma allikatega ning saavad salastatud infot.

Pärast intervjuud säutsus Greenwald Twitteris: “Valitsus ei peagi ajakirjandust kuritegevusega siduma, sest meil on selleks David Gregory.“ Et rõhutada Gregory ja riigi vahelist koostööd, küsis ta hiljem: “Kas David Gregory on kunagi mõelnud, et võimul olevaid ametnikke peaks karistama ebaseadusliku jälitustegevuse ja kongressile valetamise eest?“

 

Sõda ajakirjandusele

Toetudes Gregory sõnadele, mis teevad otseselt maha uurivat ajakirjandust, tundub, et hiljuti kahtlastel asjaoludel surma saanud ajakirjaniku Michael Hastingsi sõnad peavad paika. “Obama administratsioon on kuulutanud ajakirjandusele sõja,“ ütles Hastings enne surma Current TV-le. Ta lisas, et sõda on kuulutatud uurivale ajakirjandusele ja selle allikatele. “Sellise käitumise puhul pole muud teha, kui öelda valitsusele, et meie kuulutame ka sõja ja alates sellest hetkest ei tee meedia valitsusega enam mingisugust koostööd, mis puudutab riikliku turvalisuse küsimusi. Me peaksime kehtetuks kuulutama mis tahes koostöö ja avaldama kõik, mida me teame, sest tegemist on vaba ajakirjandusega, mitte “vaba, kui valitsus seda tahab“ ajakirjandusega. Me oleme aastaid liiga kergemeelselt käitunud ja lubanud neil öelda, mida trükkida ja mida mitte. Ma ütlen, et aitab sellest. Keegi teine peale meie enda ajakirjandust ei kaitse, seega peaksime kokku tulema ja võitlema,“ ütles ta.

Obama sõda sõnavabadusele on nõudnud esimese ohvri, kelleks oli Michael Hastings. Gregory andis mõista, et valitsus võib rünnata ka teisi ajakirjanikke ning seda nii juriidiliselt kui ka väljaspool kohtusaali.

Sel nädalavahetusel toimunud Netroots Nationi konverentsil nimetas ka USA poliitik ja Demokraatliku partei liige Nancy Pelosi Snowdenit kurjategijaks, selgitades, et too rikkus seadust, kui avaldas NSA dokumendid. Pelosi sõnavõtt aga tekitas pahameeletormi ja ta vilistati välja.

 

Vaata saatelõiku Glenn Greenwaldiga:

 

 

Allikad: Infowars, Disclose TV, Policymic

Foto: ekraanikuva

 

Toimetas Stinne Loo

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt