Riik otsib kuu lõpus toimuvatele õppustele vabatahtlikke kriisinäitlejaid (ka lapsi)

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. september 2023 kell 9:54Valitsuse veebilehel seisab üleskutse: “Tule vabatahtlikuks rollimängijaks kriisiõppustel CREVEX 2023!”. Riigikantselei lehelt selgub, et septembri lõpus toimuvale suurõppusele otsitakse vabatahtlikeks kriisinäitlejateks nii täiskasvanuid, noori kui ka lapsi.

 

CREVEX on iga nelja aasta tagant toimuv riigikantselei korraldatav suurõppus, millega harjutatakse ja kontrollitakse üleriigilise hädaolukorra lahendamise võimet ja asutuste toimepidevust. Käesoleval aastal toimuvad õppused 22. märtsist kuni 30. novembrini.

Üleskutses seisab:

Tule vabatahtlikuks rollimängijaks!
Igaühel on võimalik anda oma panus suurõppuse õnnestumiseks, testida selle käigus oma kriisivalmidust ja saada rohkem teada sellest, kuidas hädaolukorras käituda. Panustada saad, kui tuled rollimängijana osalema ulatuslikus evakuatsioonis. Õppus toimub 28. – 29. 09. 2023 Muuga sadama piirkonnas (või Harjumaal).

Enne õppust saad endale rolli, millele vastavalt tuleb õppusel käituda.
Õppusele tulles vali ilmale vastav riietus.
Õppusel osalemine ei ole tasustatud, kõigi osalejate toitlustus on korraldatud.
Lisaks täiskasvanutele ootame vabatahtlikeks ka lapsi ja noori.

Rollimängijaks saab registreeruda riigikantselei lehel, üleskutset ilustab õppuste raames mõned päevad varem toimuva ohutuspäeva-kontserdi plakat kohaliku menubändiga.

Lõpetuseks võib lisada, et kõiki suurimaid kriise saadavad kuuldused rollimängijatest/kriisinäitlejatest. On lähiminevikustki teada, et lavastatud telereportaažid on sagedased.

 

Allikad: valitsus.ee, riigikantselei.ee

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt