Riik teeb ettepaneku tõsta õpetajate miinimumpalk 800 euroni

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. juuni 2013 kell 9:55teacher_pay2

Haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo teeb neljapäevasel kohtumisel õpetajate, kohalike omavalitsuste ning ministeeriumi esindajatega ettepaneku tõsta järgmisest aastast õpetajate miinimumpalk vähemalt 800 euroni ja sellega seotud keskmine palk vähemalt 960 euroni, vahendab BNS.

 

Aaviksoo sõnul on põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse muudatustega sätestatud ühtne miinimumpalk oluline garantii. “Ilma palgatõusu kindlustamata on raske lahendada kõiki teisi hariduse ees seisvaid probleeme. Riigikogus vastu võetud kooliseaduse muudatused aitavad meid liikuda lõppeesmärgi poole, milleks on õpetaja miinimumpalk võrdseks riigi keskmise palgaga,“ sõnas minister. “Loodame koos partneritega arutada ka seda, kuidas tagada kogu riigi poolt eraldatava raha jõudmine õpetajateni,“ lisas Aaviksoo.

Tänavu tõusis õpetajate miinimumpalk 608-lt eurolt 715 euroni ning omavalitsused said palgatoetust keskmiselt 915 eurot iga õpetaja ametikoha kohta.

Põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse järgi lepitakse järgmise aasta õpetajate miinimumpalgas kokku kolmepoolsetel läbirääkimistel, millest võtavad osa õpetajate registreeritud ühenduste ehk Eesti Õpetajate Liidu ja Eesti Haridustöötajate Liidu esindajad, kohalike omavalitsuse üleriigiliste liitude juhid ning valitsuse volitatud esindajad.

Eelmisel aastal jäid kolmepoolsed läbirääkimised ära, sest kohalike omavalitsuste liitude esindajad – Eesti Maaomavalitsuste Liit ning Eesti Linnade Liit – saabusid läbirääkimistele ilma volitusteta. Kui läbirääkimised jäävad ära või seal ei jõuta kokkuleppele, otsustab alammäära suuruse valitsus.

 

Allikas: BNS

Foto: claybennett.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt