182 endise riigikoguliikme peale kulub järgmisel aastal 5,2 miljonit eurot

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

25. september 2013 kell 14:37SONY DSCRiigikogu endiste liikmete pensionideks kulub järgmisel aastal 5 192 311 eurot, selgub teisipäeval valitsuses heakskiidu saanud 2014. aasta riigieelarvest. Enam kui 5,1 miljoni euro suurune pensionisumma jaotub eelarve järgi 182 inimese vahel, mis teeb keskmiselt aastas inimese kohta 28 529 euro suuruse tulu. Samas summa suurus sõltub konkreetsest tööajast parlamendis.

 

Riigikogu pensionid makstakse vastavalt Eesti ülemnõukogu 12. koosseisu ning riigikogu 7., 8. ja 9. koosseisu liikmete pensioni seadusele. Eesti ülemnõukogu ning riigikogu 7. ja 8. koosseisu liikmete vanaduspensioni suuruseks on 75 protsenti riigikogu liikme ametipalgast. Riigikogu 9. koosseisu liikme pension sõltub riigikogus töötatud ajast ja on 30-75 protsenti riigikogu liikme palgast. Toitjakaotuspensioni suuruseks on 30 protsenti riigikogu liikme ametipalgast.

Riigikogu 9. kooseisu parlamendiliikme eripensioni määrad sõltuvad riigikogus töötatud aastatest ehk vähemalt kolmeaastase tööperioodi eest on pension 40 protsenti riigikogu liikme ametipalgast, kuus aastat riigikogus töötanud saadikul 60 protsenti riigikogu liikme ametipalgast ning vähemalt üheksa aastat parlamendis veetnud saadik saab pensioni 75 protsneti ulatuses riigikogu liikme ametipalgast.

Ühtlasi on riigikogu kantselei järgmise aasta eelarvest õppetoetusteks ette nähtud 2 600 eurot ning see eraldatakse stipendiumiks teadustööde eest kahele parlamendiuuringute stipendiaadile.

Sihtotstarbelised toetused valimistega seotud tegevusteks on aga 1 700 614 eurot. Nimelt toimuvad 2014. aastal toimuvad Euroopa Parlamendi valimised, milleks ette nähtud sihtotstarbelised toetused on mõeldud valimiskomisjonidele valimiste ning välisministeeriumile välisriigis hääletamise läbiviimiseks.

Riigikogu kantselei järgmise aasta kogukulu suurus on 23 902 888 eurot, mis on 10,54 protsenti suurem kui tänavu. Kogukuludest moodustavad tööjõu- ja majandamiskulud 70,54 ja antud toetused 29,46 protsenti.

 

 

Allikas: BNS

Foto: commons.wikimedia.org

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt