Ametiühingud: palgad peaksid tänavu kasvama kuus protsenti

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. aprill 2013 kell 20:15 

Eesti Ametiühingute Keskliit (EAKL) leiab rahandusministeeriumi neljapäeval avaldatud kevadise majandusprognoosi arvude põhjal, et majandusedust osasaamiseks peaksid töötajate palgad tänavu ja ka järgmisel aastal tõusma vähemalt kuus protsenti, vahendas BNS.

 

EAKL soovitab töötajatel väiksema palgatõusuga mitte leppida ja soovitus lähtub faktist, et kuus protsenti katab ära oodatava inflatsiooni ning ei ületa prognoositud tööviljakuse kasvu. Samas on sektoreid, kus selline tõus on raskemini teostatav ja sunnib tööandjaid kindlasti tootmist ümber korraldama, mis on majandusarengule omakorda positiivne.

Mõnes valdkonnas pole palku juba aastaid korrigeeritud ja neis peaks palgatõus olema suurem. “Siit ka sõnum tööandjatele: palgatõuse pole mõtet edasi lükata, kuna need hakkavad kumuleeruma ja kujunevad ohuks stabiilsele majanduskeskkonnale,” märkis EAKL palgasekretär Kaja Toomsalu. “Muidu seisame hiljem silmitsi hirmutavalt suurte palganõuetega, mida raske tagantjärgi kompenseerida. Heaks näiteks on õpetajate palga aastatepikkune mahajäämus.”

 

Allikad: BNS, EAKL

Foto: Europa.eu

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt