Naabrid: Lätis tõstetakse pedagoogide töötasumiinimumi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. oktoober 2013 kell 11:02Free Riga 2014 tahab Riia tühjad majad täita

Riias asutati liikumine Free Riga 2014 eesmärgiga selgitada välja linnas olevad tühjad majad ja üritada need taas eluga täita. Veebileheküljel freeriga2014.lv leidub lisaks liikumise manifestile ka interaktiivne kaart, kuhu huvilised saavad märkida tühje maju koos nende taaselustamise ideede ja ettepanekutega. Mitteametlike näitajate ja info alusel on kesklinna majadest 20% tühjad ja 450 maja maha jäetud, kuid märksa enam on selliseid, mis on küll eluks sobivad, kuid kasutuseta. Link.

 

Lätis maksustuvad osad telekanalid

Lätis muutuvad Modern Times Groupi otsusel alates aastavahetusest tasuliseks telekanalid TV3 ja LNT ehk edaspidi saab neid jälgida ainult maksuliste pakettide osana. Link.

 

Tõsta plaanitakse Läti pedagoogide töötasumiinimumi

Lätis teatas haridustöötajate ametiühing, et tänu laiemale läbirääkimistepaketile haridusministeeriumiga tõstetakse loodetavasti mõne aja pärast pedagoogide miinimumtöötasu 280 latilt näiteks 309 latile ehk 412 eurolt 440-le. Link.

 

 

Foto: educationnews.org

 

Toimetas Ain Hinsberg

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt