Suguvõsaportaal geni.com on huvitatud eestlaste kalmistutarkvarast

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. jaanuar 2014 kell 10:04highgate-cemeteryHiljuti võttis üle-eestilise e-kalmistusüsteemi Haudi loonud firmaga ühendust populaarse USA suguvõsaportaali Geni.com tegevjuht, kes tahab eestlaste leiutist oma ettevõtmises rakendada, vahendab Eesti Päevalehte BNS.

 

Surnuaedade veebipõhise infosüsteemi Haudi abil leiab Eestis oma lähedase viimse puhkepaiga sekunditega. Peale asukoha on näha, millal oli surnu sünni- ja surmapäev, kes on veel samale hauaplatsile maetud ja mõnel juhul, kui on võetud vaevaks kirja panna, ka inimese elulugu või fotogi.

Tulevikus võiks koostöö Geni.com’iga võiks välja näha nii, et kui mõni ameeriklane leiab Geni kaudu oma Eesti vanavanavanaonu, tuleb talle automaatselt ka info, millal ta suri ja kuhu maeti. Igal aastal külastatakse Eesti kalmistuportaali kokku 93 maailma riigist.

“Praegu me aga alles arutame, kuidas seda teha, sest meie ärimudelid on erinevad: Genis peab osa info eest maksma, aga Eesti kalmistuportaalis on otsingud tasuta,” ütles Haudi loonud IT-firma Spin TEK juhatuse liige Mari Pultsin.

Siin tekib aga tekib rida iseäralikke küsimusi, näiteks – kas ja kuidas peaks kaitsma juba surnud inimeste isikuandmeid?

 

 Allikad: BNS, Eesti Päevaleht

Foto: tripadvisor.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt