Imelaps – surnuks kuulutatud imik ärkas ema rinnal ellu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. mai 2013 kell 17:33Peri3

Jamie ja Emily Ogg sündisid Sydney haiglas enneaegsetena 27. rasedusnädalal. Erinevalt oma õest ei näidanud Jamie sünnihetkel mingeid elumärke ning pärast 20 minutit kestnud püüdlusi, et saada last hingama, edastasid arstid emale halvima võimaliku uudise, kuulutades lapse surnuks. Laps anti ema kätte, et ta saaks hüvasti jätta ja läbi pisarate kallistas ema oma poega, tahtmata teda minema lasta. Kaks tundi hiljem aga sündis ime ja laps hakkas näitama esimesi elumärke.

 

Ema võttis surnuks kuulutatud lapse rinnale, võimaldades nahk-naha kontakti, silitas ja rääkis temaga. Sellist meetodit tuntakse enneaegselt sündinud laste hoolduses känguruhooldusena: lastele võimaldatakse palju otsekontakti emaga, imiteerides seda, kuidas känguru pojad kasvavad ema kukrus pidevas kontaktis. Selline meetod aitab lastel kohaneda välismaailmaga ja ergutab nende füüsilist ja vaimset arengut.

Jamie Oggi puhul aga juhtus midagi uskumatut: pärast kahte tundi ema rinnal ärkas surnuks peetud laps ellu. Esimest hingetõmmet pidasid arstid lihtsalt reflektoorseks liigutuseks, kuid siis andis ema oma sõrme pealt lapsele veidi rinnapiima ja Jamie hakkas hingama, avas silmad ning haaras ema sõrmest.

Viis kuud hiljem rääkis ema esimest korda avalikult meedias oma kogemusest ning rõhutas, kui oluline on känguruhooldus enneaegsete laste puhul. Sellisel moel hooldatud lapsed haigestuvad harvemini nakkustesse, neil esineb vähem raskeid haigusi ja hüpotermiat ning neil on parem unetsükkel.

 

Allikad: Daily Mail, Telegraph

Foto: lomalindahealth.org

 

Toimetas Katrin Suik

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt