Tallinn tahab kõrtside lahtiolekuaegu lühendada

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. veebruar 2013 kell 11:06 

Tallinna linnavalitsus arutab täna ettepaneku tegemist valitsusele seadusemuudatuse eelnõu kohta, millega kohalik omavalitsus saaks õiguse territoriaalsete piirangute ja kauplemisaegade kehtestamiseks toitlustusettevõtetele, kirjutab ERR.

Linnavolikogu teatel tuleneb vajadus algatada eelnõu kaubandustegevuse seaduse täiendamiseks asjaolust, et kehtivad õigusnormid ettevõtlusvabaduse piiramiseks kolmandate isikute õiguste kaitsmiseks ei ole piisavad ning nende rakendamisel ei ole alati võimalik saavutada soovitud tulemust.

Eelnõu lähtub probleemist Tallinna vanalinnas tegutsevate toitlustamise ja alkoholi jaemüügiga tegelevate kauplejatega, kelle tegevusega kaasnev häirib elanikke ning kahjustab linnavolikogu hinnangul Tallinna linna mainet. Eelnõus sedastatakse, et MTÜ Vanalinna Selts esindajate sõnul on olukord vanalinnas muutunud väljakannatamatuks, seltsi hinnangul oleks aktsepteeritav, kui nädalavahetustel suletakse toitlustusasutused näiteks kell kaks.

 

Ööelu häirib vanalinna elanikke

Kesklinna vanem Mihhail Korb kommenteeris Tallinna Postimehele, et vanalinna elanikud on sellest ööpäevaringsest pillerkaarist tüdinud. Linnavolikogu välja pakutud kaubandustegevuse seaduse muudatus annaks kohalikule omavalitsusele seadusliku aluse piirata toitlustamisega tegelevate asutuste ettevõtlusvabadust konkreetses piirkonnas, näiteks terves vanalinnas, mingite tänavatega piirneval alal või konkreetsel tänaval.

 

Allikad: ERR, Tallinna Postimees

Toimetas Õnne PuhkKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt