Klandorf: ma ei luba, et Tallinnas teed üldse korda saavad

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. veebruar 2013 kell 19:57 

Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf ei luba, et Tallinnas teed üldse korda saavad, kuid olukord paraneb tema hinnangul 15. maiks, vahendab ERR.

“Sellel aastal on teed tõesti erakordselt viletsas seisus võrreldes eelmise ja üleeelmise aastaga,” lausus Klandorf ETV saates “Ringvaade”.

Tema sõnul on sellel aastal kulutanud üle 300 000 euro Tallinna aukude lappimiseks. “Loomulikult tuleb auke järjest juurde,” lausus Klandorf. Olukord sel aastal kehvem ka seetõttu, et augud hakkasid tekkima juba jaanuaris esimeste sulailmadega.

“See on Eestile, mitte ainult Tallinnale paratamatu situatsioon, sest meie teede kvaliteet eelnevalt ei ole olnud väga hea,” ütles Klandorf. Mehe kinnitusel hakatakse asfalteerimistöödega pihta alles aprilli keskel. “Temperatuur peab olema väljas ööpäevaringselt 5 kraadi, siis saab hakata asfalti tootma,” rääkis ta.

Klandorfi arvates läheks 98 miljonit eurot selleks, et kõik Tallinna tänavad korda teha ning seda raha pole kuskilt võtta. Tema sõnul tehakse ka kõiki muid teetöid teedeparanduste arvelt. “Nüüd tuleb teha otsuseid, kas me teeme suuri ristmikke või hakkame teid parandama. Järgmisel aastal on plaan parandada rohkem teid,” lubas Klandorf.

 

Tallinna kommunaalameti juhataja asetäitja Tarmo Sule sõnul tekib ööpäevas sulailmaga linnas juurde 40 auku. Lappijad suudavad neist täita umbes 35. Viis jääb iga päev eelmistele lisaks autosid varitsema.

 

Allikad: ERR, Tallinna Postimees

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt