Tallinna linnajuhid siiski loobusid enda 13. palgast

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. veebruar 2013 kell 16:57 

Tallinna linnavalitsus teatas äsja, et puhkusehüvitise taastamist ehk nn 13. palka linnajuhid saama ei hakka, kuigi vastavasisuline eelnõu on täna volikogus arutamisel, kirjutab ERR.

 

Linnapea Edgar Savisaar põhjendas kell 16 alanud volikogu istungil otsust sellega, et plaan tõi kaasa kriitikatulva. “Otsustasin vabariigi aastapäeva eel tühjast mitte tüli tekitada,” ütles Savisaar.

Eelnevalt ütles Tallinna volikogu liige Jaak Juske Edgar Savisaare sõnu, et linn on linlastele andnud 13. kuupalga tasuta ühistranspordi näol, kommenteerides, et linnapea enda 13. kuupalk saab olema 12 korda suurem, kirjutab Delfi.

„Seega on Keskerakonna arvates piisav kuupalk 276 eurot, sest just nii palju hoiab Tallinna elanik kokku aastas tasuta ühistranspordi korral,” teatas Juske statistikale tuginedes. „Linnapea enda 13. kuupalk saab olema 12 korda suurem,” lisas Juske.

 

Tallinna linnapea Edgar Savisaar ütles raadio Kuku saates «Linnatund», et tasuta ühistranspordile ülemineku ja muude soodustuste andmisega on linnavalitsus sisuliselt kõigile tallinlastele 13. palga määranud.

Savisaare sõnul ei tõuse palk vaid linnaametnikel, keda on kokku üle 1500 inimese. «Me arutasime seda asja ja otsustasime, et nendel me taastame selle kompensatsiooni, mida nad varem said puhkusele minnes. Nendel palgatõusu ei tule, aga nad saavad puhkusele minnes kompensatsiooni samamoodi nagu see oli enne masu,” selgitas linnapea.

 

 

Allikad: ERR, Delfi, Tallinna Postimees

 

Toimetas Õnne Puhk

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt