Tallinna ametite politiseerimine võib kaasa tuua kriminaalmenetluse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

15. märts 2013 kell 10:02 

Tallinna linnavalitsuse ametite politiseerimine võib kaasa tuua kriminaalmenetluse. Põhja ringkonnaprokuratuuri pressiesindaja Arno Põder ütles ERR-i uudisteportaalile, et praegu arutatakse ajakirjanduses avaldatud materjalide põhjal, kas menetlust alustatakse või mitte ning päeva jooksul peaks prokuratuur otsusele jõudma.

 

Endised siseministrid Kalle Laanet ja Ain Seppik ning õigusteadlane Jüri Saar ütlesid eile, et Tallinna linnaametite politiseerimise loos on näha mõjuvõimuga kauplemise tunnuseid.

Keskerakonna peasekretär Priit Toobal saatis 1. märtsil Tallinna linnapeale ja Keskerakonna esimehele Edgar Savisaarele kirja, milles soovitas kaaluda nelja linnaametniku ametist vabastamist, sest nad ei olnud maksnud oma palgast kokkulepitud protsenti erakonnale. Info ajakirjandusse lekkimise järel selgus, et neljast kaotas töö ainsana keskkonnaameti juhataja Otto Popel.

Lisaks määrati Tallinna Turgude uueks juhiks senine munitsipaalpolitsei juht Monica Rand ja linnapolitsei uueks juhiks Raik Saart, kes mõlemad kuuluvad Keskerakonda ning kummagi ameti täitmiseks konkurssi ei korraldatud. Toobal avaldas, et alates 2005. aastast kehtib Tallinnas keskerakondlastest linnajuhtide vahel kokkulepe toetada 5%-ga brutopalgast erakonda.

 

Allikas: ERR

 

Toimetas Mariann Joonas

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt