Tallinna linnavolikogu toetas ühistupanga loomist

18. aprill 2014 kell 9:42stock-footage-woman-drops-euro-coins-into-pink-piggy-bank-plenty-of-space-on-lhs-for-other-elements-to-be-addedTallinna linnavolikogu otsustas hakata ette valmistama linna osalusega ühistupanga loomist ning esimese sammuna luuakse Ühistupanga asutamise sihtasutus, mille põhikirja volikogu neljapäeval kinnitas, kirjutab ERR.

 

Ühistupanga Asutamise Sihtasutus näeb panga sihtgrupina kõiki eestimaised ettevõtteid, korteriühistud, kohalikke omavalitsusi ja nende äriühinguid, riigiettevõtteid ning Eesti elanikke. Tallinna abilinnapea Taavi Aasa sõnul on kaugem eesmärk, et kogu Tallinna raha võiks olla kasumit mittetaotlevas ühistupangas.

“Kaugemas tulevikus, miks mitte võiksid toimuda ka arveldused selles pangas. Aga see kõik kindlasti võtab aega,” ütles Aas, kelle hinnangul võib Tallinna linn tõmmata tulevikus oma arveldused Eestis tegutsevatest kommertspankadest üldse välja.

Mullu teenisid pangad Eestis kokku rohkem kui 443 miljonit eurot puhaskasumit. Aastatel 2000 kuni 2013 teenitud puhastulult 2,6 miljardit euro on siinsed kommertspangad maksnud aga tulumaksu ainult 59 miljonit eurot ehk 2,2%. Mida rääkisid Rootsi pangad Telegramile oma Eestis teenitud kasumi jaotamise kohta, loe siit.

 

Loe pikemalt: ERR

Foto: Shutterstock

 

Toimetas Mariann Joonas