Keskerakonna reklaamid on võtnud Tallinnalt ligi miljon eurot

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. oktoober 2013 kell 9:18Tallinna linnaeelarvest kinni makstud keskerakondlikud algatused on Eesti Päevalehe arvutuste järgi võtnud linna maksumaksja rahakotist üle 700 000 euro.

 

Lehe andmetel pole see kindlasti veel lõplik summa. Vaatlejate arvates on valimiseelsele ajale ajastatud pompoossed avamispeod ja lindilõikamised ületanud igasuguse hea maitse piiri kirjutab Eesti Päevaleht.

“Iseenesest on selge, et linn peab toimima, uusi rajatisi ehitatakse ja avatakse, aga see, kuidas neid serveeritakse, ei sobi kuidagi normaalsesse valimisõhkkonda,” ütles sotsioloog Juhan Kivirähk. “Linnaisade head teod, näiteks uued laste mänguväljakud, peaksid enda eest ise rääkima, praegu renditakse selle näitamiseks ülikalleid reklaamipindu,” lisas ta.

“Võimuesindajad ajavad segi ühe lihtsa asja: nad mitte ei osuta rahvale teeneid, vaid teenivaid meid. Seda silda ja ristmikku Ülemistel ei ehitanud meile Edgar Savisaar, vaid tegelikult maksumaksjad ise,” ütles hea valimistava valvur Kaarel Tarand, kelle hinnangul pole varem avalikku ressursi nii mastaapselt ja varjamatult ühe erakonna huvides kasutatud kui tänavu.

Tarand rõhutas, et seaduses on selgelt öeldud, kellelt võib erakond oma kampaania rahastamiseks raha saada, ja omavalitsus nende hulka ei kuulu. “Seega võib öelda, et jutt ei käi üksnes linna raha mittesihipärasest kasutamisest, seaduserikkumisest,” ütles ta ja avaldas lootust, et pärast valimisi võetakse teema riiklikult arutusele.

 

Allikad: BNS, Eesti Päevaleht

Foto: ps3hax.net

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt