Alternatiivmajanduse konverents “Raha ja pank” keskendub vaesusele Eestis

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. märts 2014 kell 19:23Laupäeval, 29. märtsil kell 12–18 toimub Tallinna Vaba Waldorfkoolis (Tuulemaa 12, Tallinn, 4. korrus) konverentsisarja “Raha ja pank” raames II konverents, mis sel korral keskendub vaesusele ja seda ümbritsevale probleemistikule. Konverentsi modereerib telesaatejuht Peeter Liiv ning see toimub koostöös Vaesuse Vastu Võitlemise Euroopa Võrgustikuga (EAPN) ja võrgustikuga Tingimusteta Põhisissetulek Euroopa (Unconditional Basic Income Europe – UBIE).

 

Konverentsil esinevad ettekannetega õpetlane, filosoof ja EAPN Eesti aktivist Ivar Tröner, sotsiaaltöötaja ning EAPN Eesti organisatsiooni juht Kärt Mere ja UBIE Eesti koordinaator Vahur Luhtsalu. Konverentsi raames linastub Eestis esmakordselt Šveitsi põhisissetuleku aktivistide Daniel Häni ja Enno Schmidti filmiessee “Põhisissetulek  kultuuriimpulss”.

Eesti ühiskonnas laialt levinud aineline kitsikus ja vaesus on teema, millest rääkimine tekitab inimestes tihti ebamugavustunnet. Aineliselt keeruline olukord sunnib inimesi võitlema igapäevaselt oma eksistentsi nimel, tuues kaasa selle, et enam ei suudeta piisava jõuga panustada iseenda harimisse ja ühiskonna arengutesse. See loob riigi tasandil situatsiooni, kus otsuseid võetakse vastu aineliselt paremas olukorras olevate ühiskonnagruppide huvides, kelle majanduslik olukord loob võimalused ühiskonnaküsimustele pühendumiseks. See aga põhjustab kasvavat tasakaalutust ühiskonna juhtimises.

Olukord on täna arenenud Eestis kohati selliste äärmusteni, kus võib rääkida varjatud orjapidamisest, sest teadupärast ka Vanas Kreekas ei osalenud orjad ehk majanduslikus ja ühiskondlikus mõttes eemale tõrjutud, riigiküsimuste arutelus. Konverents tahab käivitada diskussiooni vaesuseprobleemide üle, mõistmaks, kas inimesed on vaesed iseendi süül või toodab vaesust ka meie tänane sotsiaalmajanduslik süsteem ja mida see tähendab laiemalt Eesti demokraatiale.

Kõik huvilised on oodatud konverentsi kuulama ja panustama omalt poolt aruteludes. Osalustasu ei ole, kuid kohapeal on võimalik teha vabatahtlik annetus konverentsikulude katteks. Konverentsil lõunapausi pole, kuid kohapeal saab juua vett ja teed ning osalejatel on võimalik ja soovitatav kaasa võtta tervislikke suupisteid ühislauale kehakinnituseks.

 

Allikas ja lisainfo: konverentsi Facebook

Konverentsi tutvustav arutelusaade Klassikaraadios

Konverentsil linastuva filmi “Põhisissetulek  kultuuriimpulss” treiler

Foto: konverentsi Facebook

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt