Tallinnas kuritarvitavad parkijad invakohti aina enam

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. august 2013 kell 18:10Tallinna munitsipaalpolitsei (mupo) hinnangul on muutunud Tallinnas probleemiks parkimine invakohtadele, vahendas BNS.

 

Ainuüksi möödunud nädalavahetusel trahvis mupo patrull 12 rikkujat, kusjuures tegemist oli pisteliselt toimunud kontrollkäiguga Lasnamäe piirkonda.  Kui sinna juurde lisada suulised hoiatused ja märkused, siis on tegemist mitmekordselt suurema arvu eksijatega.

Menetlusosakonna vaneminspektori Aleksandr Kuke sõnul on kõige hullem olukord kaubanduskeskuste ja suuremate kaupluste juures. “Inimesed pargivad varsti oma auto vist lausa kaupluse fuajeesse,“ sõnas Kukk. “Peaasi, et ikka lähemale sissekäigule ja selleks on kõige mugavamad just invakohad. Samas on 20 meetrit eemal vabu parkimiskohti küllaga,“ lisas ta.

Kaheksa kuuga on mupo teinud juba 219 hoiatustrahvi invakohtadel valesti parkinud sõidukiomanikele. Keskmine hoiatustrahvi suurus on 20 eurot, kuid trahv teolt tabatud invakohale parkija puhul võib see ulatuda 60 euroni.

Sel nädalal võtab mupo invakohtadel parkimise erilise tähelepanu alla ja palub kõigil sõidukiomanikel järgida liikluseeskirju tähelepanelikult. Eriti aga respekteerida neid, kellele invakohad tegelikult mõeldud on.

 

Allikad: BNS, ERR

Foto: www.auto24.ee

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt