Täna algab Käärikul kümnes Metsaülikool

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. august 2013 kell 10:31IMG_1346

Tänavu juba kümnendat korda toimuv Kääriku metsaülikool leiab sellel aastal aset kolmapäevast pühapäevani, pakkudes võimalust kuulata arutelu kapitalismi olemuse üle.

 

Metsaülikool toob kokku oma ala spetsialistid, üliõpilased, teadlased, lektorid ning kodanikuühiskonna aktiivseid kaasamõtlejaid. Üritus kannab endaga kaasas ligi 40-aastast traditsiooni, mis sai alguse Kanadas Kotkajärvel 1967. aastal. Eestis toimus esimene metsaülikool 1989. aastal Käärikul.

Käesoleva aasta teemaks on “Kriis kapitalismis – mis see minu asi on?“ – aga justnimelt on! Majandus ei ole midagi, mis on mõeldud vaid neile, kes koolimatemaatika lõpetasid maksimumpunktidega, vaid majandus puudutab väga lähedalt meie igapäevast elu. Arutluse alla võetakse Eesti majandusareng ja -ideoloogia, toidu tootjate toimetulek, ühiskonna edukus, kõrg- ja kutseharidus, ettevõtte sotsiaalne vastutus, inimvara ja palju muud.

Metsaülikoolis jagavad lektoritena oma mõtteid Priit Perens, Ardo Hansson, Robert Kitt, Raul Eamets, Margit Sutrop, Mart Raukas, Marju Lauristin ja paljud teised. Lisaks päevastele loengutele ja paneeldiskussioonidele on osalejatel võimalus aktiivselt kaasa mõelda ja rääkida hommikustes mõttekodades ning tulla välja lahendustega “Avatud ruumis“. Õhtuti on võimalus vestelda lõkke ääres ja käia saunas.

 

 Allikad: BNS, Metsaülikool

Foto: Metsaülikool 2012

 

Toimetas Mariann Joonas

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.