Täna algas üle Eesti toimuv kodanikuühendusi tutvustav Ühisnädal

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

25. november 2013 kell 16:03Igal aastal tähistatakse 26. novembril kodanikupäeva. Tänavu toimub aga teist korda Ühisnädal, mis on pühendatud kodanikuühiskonnale. Ühisnädala kujunemist on mõjutanud ka SA Domus Dorpatensise ja Eesti Väitlusseltsi poolt algatatud Kodanikuühiskonna nädal, mis varem toimus kevaditi. Vabakonna tegemistele pühendatud Ühisnädal leiab seekord aset 25. novembrist 1. detsembrini.

 

Ühisnädalal toimub üle Eesti palju sündmusi, kus tutvustatakse inimeste omaalgatuslikke ettevõtmisi ja räägitakse kodanikuühiskonna tähtsusest ja rollist riigi arengus.

Samas ei ole Ühisnädal vaid kodanikuühenduste nädal. Sellel nädala raames tunnustavad ja väärtustavad ühiskonna erinevad sektorid kodanikualgatust ja maakondades toimuvad sündmused erinevatele sihtrühmadele.

Ühisnädala eesmärgiks on väärtustada inimeste koosloomist, algatusvõimet, vastutusjulgust ning teadlikkust.

 

Ühisnädala programmi üldtutvustus

Ühisnädala raames korraldatakse muuhulgas ka maakondlikke konverentse, tunnustatakse tublimaid kodanikke, toimuvad MTÜ-de avatud uste päevad, kodanikeühenduste ümarlauad, erinevad õpitoad.

Nädal on kavandatud nii, et lisaks kodanikeühendustes tegutsejatele ja vabatahtlikele oleks tegevusi ning üritusi igas vanuses huvitundjatele.

 

 

Lisainfo: Ühisnädal

Pilt: mty.arenduskeskused.ee/Yhisnadal

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt