Teavituskampaania õpetab kasutatud autot ostma

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. november 2013 kell 15:30Tarbijakaitseamet, maanteeamet ning maksu- ja tolliamet annavad teavituskampaania “Osta kasutatud auto targalt!“ käigus näpunäiteid ka õpetlike ja nõuandvate videoklippide abil. Tarbijakaitseameti Youtube’i keskkonnas saavad kõik huvilised vaadata seitset lühiklippi sellest, millele pöörata tähelepanu kasutatud auto ostmisel. Videotes on lavastatud tüüpolukorrad, millega tarbijad võivad automüügiplatsil kokku puutuda.

 

Lisaks sellele on ameti Youtube’i kanalis võimalik vaadata kolme videoklippi, mis on loodud kampaania veebilehe Ostatargalt.ee jaoks. Klipis “Kuidas kontrollida kasutatud autot?“ annab autotehnik nõu, millele pöörata tähelepanu kasutatud auto juures ja millised asjaolud võivad viidata auto võimalikele puudustele.

Videoklipis “Kuidas ostja autosse armuma panna?“ räägib kasutatud autode müüja, milliseid nippe ta kasutab, et müük õnnestuks. Selle klipi abil saavad tarbijad näpunäiteid, millele pöörata tähelepanu müügimehe jutus ja käitumises. Videos “Auto taustakontroll“ näidatakse, kust ja mida vaadata auto taustakontrolli tehes.

“Loomulikult ei ole videoklippides esitletud olukorrad alati nii mustvalged ja kindlasti esineb inimlikke eksimusi. Klippides on toodud välja üksnes ametite soovitused ja asjaolud, mis võivad tekitada kahtlust ning mille puhul võiks tarbija põhjalikumalt kontrollida,” märkis tarbijakaitseameti pressiesindaja.

Klipid on Youtube’is üleval ka venekeelsetena. Lisaks eelnevale jagavad ametid regulaarselt nõuandeid ka Facebookis.

 

Seitsmest lühiepisoodist kokkupandud video:

 

 

 

Allikad: BNS, Tarbijakaitseameti pressiteade

Foto: ekraanikuva

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt