Idee uuendatavast telefonist kogub poolehoidjaid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. september 2013 kell 21:40Screen Shot 2013-09-17 at 4.37.49 PMHollandi disaineril Dave Hakkenil tuli geniaalne idee, mis internetis kulutulena levima hakkas. Nimelt unistab mees telefonist, mis koosneks blokkidest, mida saaks rikki minemise või vajaduste muutumise korral kergesti vahetada. Hakken pani oma projekti nimeks Phoneblocks, ning kuigi tegemist on veel ainult kontseptsiooniga, on see vaimustanud juba paljusid inimesi.

 

Praegu vahetatakse vana telefon uue vastu keskmiselt iga kahe aasta tagant ning visatakse kasutatud seade lihtsalt ära, kuigi enamus osasid on täiesti töökõlbulikud. Kui aga telefoni oleks võimalik uuendada jupphaaval, oleks see parem nii rahakotile kui keskkonnale.

Phoneblocks näeb telefonile ette kolme kihti: ekraan, emaplaat ja vahetatavad komponendid, mis emaplaadi külge kinnituvad. Komponentide arv ja suurus on piiratud emaplaadi suurusega, kuid kasutajal on võimalik ise otsustada, mis talle telefoni juures oluline on – kellel on vaja kauakestvat akut, kellel paremat kaamerat, kellel suuremat mälumahtu.

Disainer kutsub inimesi üles oma kampaaniat toetama, sest kui tema selja taha koguneb piisavalt suur mass, märkavad ideed ehk ka suurfirmad, kes arenduse enda peale võtaksid.

Toetada on võimalik Thunderclapi lehel, lubades oma sotsiaalmeediakontol (Twitteris, Facebookis või Tumblris) postitada 29. oktoobril ühekordse teate selle kohta, et toetad ideed telefonist, mis on väärt alles hoidmist (Show the world we want a phone worth keeping!).

 

Vaata tutvustavat videot: 

 

Allikad: Phoneblocks, Techno Buffalo

Foto: ekraanikuva

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.