Teistmoodi meeleavaldus: Tuled KAH metsa!

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. detsember 2020 kell 12:19Täna, 26. detsembril kell 14 kutsutakse kõiki metsa kändudele küünlaid süütama, et pöörata tähelepanu meie metsade liigsele raiumisele. 

 

Facebooki sündmuses seisab:

Hea inimene

Kas oled tähele pannud, kuidas mets Sinu ees aina kiiremini taandub? Aina laiemaks raiutud lagedad siilud on saanud meie maastike pärisosaks ning seal, kus hiljuti sahisesid Sulle armsad puud, ulub nüüd vile tuul.
Küsimused “miks see nii on” või “miks sellist lageraiet tehes ei arvestata ei metsaelaniku ega kohaliku elanikuga”, on summutanud metsatööstuse aina näljasem möirgamine.

Tööstus õgib valimatult ega taha näha puude taga metsa. Ta teab väga hästi, et puit on lihtne ja hinnaline kaup, mida iga lollgi suudab müüa. Mets aga on keerukas ja hindamatu elukeskkond, millest teadlasedki lõpuni aru ei saa.

Eesti inimestele kuuluv Riigi Metsamajandamise Keskus, kelle hoole all on pool Eesti metsadest, lisab säärased küsimused aga kausta, millele ta on ise leiutanud nime Kõrgendatud Avaliku Huviga ehk KAH-alad, nagu ta ise selle kohta ütleb. Vastuste pärast ta ei muretse. RMK ja kõigi teiste metsaraidurite eest seisab seaduseandja, keda kannustab riigieelarve kuri urin, ning nende asi on ainult oma puudega tegeleda.

Hea inimene, näitame otsustajatele, et puude taga on mets, millest hoolime ja oma lastelegi hoida tahame ning asetame kõigile kändudele küünlad lagedaks raiutud metsades üle Eesti.

Teeme seda kõik koos 26. detsembril alates kella 14.00!

Teeme nii:

  • Mine 26. detsembri pärastlõunal mõnele Sulle lähedasele RMK raiesmikule ja süüta kändudel kalmuküünlad või klaasi sisse asetatud vahaküünlad. Palume osalejatel viia plastik ja metalljäägid pärast üritust kokku koguda või võimalusel vastavasse pakendikonteinerisse toimetada.
  • Märgi oma küünalde asukoht kaardil: www.puudetagaonmets.ee
  • Tee küünaldest pilte. Lisa pildid kaardile!
  • Jaga pilte sotsiaalmeedias. Lisa teemaviide #puudetagaonmets
  • Saada oma pildid saadikule, kelle riigikokku valisid, et ta veenduks, et puude taga on tõesti mets, millest Sina, valija, hoolid!
  • Too 27. detsembril oma ära põlenud küünlad metsast kindlasti ära! Sina hoolid ja ei risusta metsa!

Muudame üheskoos valgemaks lagedaks raiutud langid, et mets puude tagant taas paistma hakkaks!
Tegemist on kodanikualgatusega ja igaüks kes hoolib, ka vastutab oma tegevuse ohutuse ja keskkonna-säästliku käitumise eest!
Viime tuled KAH metsa ja näitame üheskoos ja kõigile, et #puudetagaonmets!

 

Allikas: Facebook

Foto: MTÜ Rannamänniku kaitseks

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt