Telegrami lugejaküsitlus: vaid 12 protsenti meestest oleks nõus ka vägistaja lapse üles kasvatama

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. juuli 2022 kell 13:47Üleriigilise abordiõiguse keelustamine USA-s on tekitanud väga erinevaid arvamusi ka Eestis. Käsitlesime ka Telegramis seda mitmes artiklis ja viisime läbi lugejaküsitluse. Küsisime meestelt: kui sinu naine vägistatakse, kas oled valmis vägistaja lapse enda omana üles kasvatama? Ja naistelt: kui sind vägistatakse, kas oled valmis vägistaja lapse üles kasvatama? Kokku vastas 282 meest ja 273 naist.

 

41 protsenti meestest (115 inimest) vastasid, et nad toetaksid naist ka abordi tegemisel ning 77 abordikeeldu pooldavatest meestest (27% vastanutest) leidis, et sel juhul on abort lubatud.

56 protsenti vastanud naistest (152 inimest) ütles, et ei suudaks vägistaja last üles kasvatada.

Samas, naistest kolmandik (33%) ei oska öelda, kuidas ta selles olukorras käituks (meestest vastas „Ei oska öelda, kuidas selles olukorras käituksin“ 16% (44 inimest).

12 protsenti meestest (33 inimest) leidis, et igal lapsel on õigus elule ja 9 protsenti naistest (24 inimest) sünnitaks ka vägistaja lapse.

Kõik Telegrami lugejaküsitluse vastused leiad SIIT.

 

Kokkuvõtte tegi Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt