FB-live: USA-s on naised nüüdsest teise klassi kodanikud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. juuni 2022 kell 15:21Tänases Facebooki live´is rääkisime USA ülemkohtu möödunud nädalasest otsusest tühistada üleriigiline abordiõigus, mis tähendab sisuliselt seda, et naised on nüüd (jälle) teise klassi kodanikud. Otsust on tervitanud väga paljud konservatiivid, kes vaid pool aastat tagasi olid nõus sellega, et koroonareeglite (nt maski- ja vaktsiinipassinõue) kehtib reegel “minu keha, minu otsus”. Kuid kas abordiõiguse keelamine ei silluta teed ka koroonapiirangute põlistamiseks? Et anname aina enam riigile õigust otsustada, mida meie kehaga võib ja ei või teha? 

 

Jah, olukord ei ole sama – abordiga on seotud mitte ainult naine vaid ka loode. Kuid mis siis, kui jagaks siinkohal vastutust meestega? Naine ei saa looduslikul viisil ilma mehe abita rasestuda, seega äkki tuleks meestele täisealiseks saades teha vasektoomia? Ja kui nad on lõpuks leidnud naise, kellega soovivad pere luua ja lapsi saada, siis saab viljakuse taastada. Kui sa oled mees ja see mõte, et keegi teine otsustab sinu keha üle, tekitab ebamugavust, siis mõtle, mida võivad tunda USA naised.

Vaata videot:

 

Loe ka kommentaare: Telegrami FB

Seoses USA ülemkohtu otsusega küsime oma mees- ja naislugejatelt ühe küsimuse, millele saad vastata SIIN.

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt