Telegrami uudised (25/22): USA beebide koroona vastu vaktsineerimisest abordini

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. juuni 2022 kell 14:10Tere superstaarid! Erakordselt kuuma ilma tõttu võtame uudised jaaninädalast (20.-26. juuni) kokku hästi lühidalt.

 

2022. aasta 25. nädalal sai Telegrami artiklitest teada järgmist:

 

1

https://www.telegram.ee/toit-ja-tervis/usa-s-anti-luba-koroona-vastu-vaktsineerida-beebisid-alates-6-elukuust

USA-s anti luba koroona vastu vaktsineerida beebisid alates 6. elukuust

USA toidu- ja ravimiamet (FDA) ja USA haiguste kontrolli ja tõrje keskus (CDC) teatasid 17. juunil, et nüüdsest on lubatud koroona vastu vaktsineerida ka 6-kuuseid kuni 5-aastaseid lapsi, varasemalt võis süstida alates 5-aastaseid.

https://www.telegram.ee/maailm/pommvideo-usa-propaganda-6-kuuste-imikute-kaitsepookimiseks-koroona-vastu

Karantiini meeskond toob uudise olulisemad punktid välja oma uues minidokis.

 

2

https://www.telegram.ee/maailm/saksa-kohus-otsustas-et-terviseameti-ahvardavad-teated-vaktsineerimata-odedele-on-ebaseaduslikud

Saksa kohus otsustas, et terviseameti ähvardavad teated vaktsineerimata õdedele on ebaseaduslikud

Schleswig-Holsteini halduskohus tegi üleriigilise otsuse asutustega seotud kohustusliku vaktsineerimise kohta. Selle järgi on seadusevastane tervishoiuasutuste senine koroonapraktika kord, mis nõudis õdedelt vaktsineerimistõendeid ja ähvardas neid trahvidega. Huvitav, mida ütleks selle otsuse kohta näiteks Viljandi haigla juhtkond, kes vaktsineerimata personali vallandas?

 

3

https://www.telegram.ee/eesti/varro-vooglaid-poordus-kaja-kallase-vastu-kohtusse

Varro Vooglaid pöördus Kaja Kallase vastu kohtusse

Vahetult enne võidupüha, 22. juunil esitas jurist ja ühiskondlik aktivist Varro Vooglaid Harju Maakohtusse hagi peaminister Kaja Kallase vastu, nõudes tema kohustamist ebaõigete andmete ümberlükkamisele, kahju tekitava käitumise lõpetamisele ja mittevaralise kahju hüvitamisele.

Nimelt esitas Kallas veebruaris oma Facebooki postituses Varro isiku ja ka SAPTK-i suhtes mitmed raskelt laimavad valeväited. Kui Vooglaid palus valeväited eemaldada, sai ta kuu aega hiljem vastuseks, et “peaminister ei kavatse kõnealust Facebooki postitust muuta”, seega otsustas mees oma õiguste kaitseks pöörduda kohtu poole.

Kaja Kallasel on aeg aru saada, et isegi peaministrile ei ole valetamine ja selle läbi teiste elude ära rikkumine lubatud.

 

4

https://www.telegram.ee/eesti/facebook-live-usa-s-on-naised-nuudsest-teise-klassi-kodanikud

USA-s on naised nüüdsest teise klassi kodanikud

Viimases Telegrami Facebooki live´is rääkisime USA ülemkohtu möödunud nädalasest otsusest tühistada üleriigiline abordiõigus, mis tähendab sisuliselt seda, et naised on nüüd (jälle) teise klassi kodanikud. Otsust on tervitanud väga paljud konservatiivid, kes vaid pool aastat tagasi olid nõus sellega, et koroonareeglite (nt maski- ja vaktsiinipassinõue) kehtib reegel “minu keha, minu otsus”. Kuid kas abordiõiguse keelamine ei silluta teed ka koroonapiirangute põlistamiseks? Et anname aina enam riigile õigust otsustada, mida meie kehaga võib ja ei või teha?

Jah, olukord ei ole sama – abordiga on seotud mitte ainult naine vaid ka loode. Kuid mis siis, kui jagaks siinkohal vastutust meestega? Naine ei saa looduslikul viisil ilma mehe abita rasestuda, seega äkki tuleks meestele täisealiseks saades teha vasektoomia? Ja kui nad on lõpuks leidnud naise, kellega soovivad pere luua ja lapsi saada, siis saab viljakuse taastada. Kui sa oled mees ja see mõte, et keegi teine otsustab sinu keha üle, tekitab ebamugavust, siis mõtle, mida võivad tunda USA naised.

https://www.telegram.ee/eesti/lugejakusitlus-kui-sinu-naine-vagistatakse-kas-oled-valmis-vagistaja-lapse-enda-omana-ules-kasvatama

Live´is kuulutasime välja ka uue lugejaküsitluse, millele ootame teie vastuseid selle nädala lõpuni.

 

Lõpetuseks tahaksime kõigile meelde tuletada, et olulisemad sellest, mis meid eristab on siiski teemad, mis meid ühendavad.

Sest kui vaadata Euroopa Liidus toimuvat, ei ole koroonaterror veel kaugelti läbi

5

https://www.telegram.ee/maailm/el-pikendas-digitaalse-covidi-toendi-kehtivust-veel-aasta-vorra

EL pikendas digitaalse COVIDi tõendi kehtivust veel aasta võrra

Euroopa Parlament hääletas üleeelmisel neljapäeval ELi digitaalse COVIDi tõendi pikendamise poolt veel üheks aastaks. Pikendamise poolt oli 453, vastu 119 ja erapooletuks jäi 19 saadikut, vahendab Vanglaplaneet.ee.

ELi digitaalse COVIDi tõendi esialgne kehtivusaeg oli 30. juunini 2022, kuid nüüd saab vaktsiinipassiga rahvast terroriseerida kuni 2023. aasta suveni.

ELi digitaalne COVIDi tõend võeti kasutusele eelmise aasta juunis, põhjendusega, et see tagab ohutu reisimise ELi liikmesriikide vahel. Kuid sellest kujunes kiiresti välja koroonapasside süsteem, millega hakati liikmesriikides piirama ligipääsu paljudele teistele ühiskondliku elu valdkondadele.

 

Need olid Telegrami uudised möödunud nädalast.

Tule kapist välja ka sina, me kõik teame, et see on hoax!

 

Toimetasid Mariann Joonas ja Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt