Telegrami suure aastaküsitluse tulemused teada! Vaata, kuidas vastasid ~2000 osalejat

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. jaanuar 2015 kell 14:381297399479497_ORIGINALTelegrami suur aastaküsitlus 2014 kogus üsna palju vastajaid, veidi üle 2000 inimese, vastuseid ootasime 22. detsembrist 2014 kuni 10. jaanuarini 2015. Küsimusi oli kokku 44 seinast-seina teemadel, nagu Telegramis ikka – veidi poliitikast ja majandusest, ühiskonnakorraldusest, vandenõudest, UFO-dest, tervisest ja paljust muust. Täname südamest kõiki vastajaid ja püüame teie vastustele tuginedes pakkuda veelgi paremat Telegrami. Seniks aga mõnusat vastuste lugemist – meie igatahes leidsime siit nii mõndagi üllatavat, põnevat ja kindlasti ka muigama panevat.

 

1 ja 2

3 kuni 5

6 kuni 8

 

9 kuni 11

12 kuni 14

Sellel küsimusel valikvastused puudusid, järgneb loetelu kõige enam mainitud vastustest/ 10 enim hääli saanud poliitikust, populaarsuse järjekorras:

1. Umbes 50% vastas – ei tea / usaldusväärseid poliitikuid polegi olemas vms.

2. Indrek Tarand

3. Mart Helme

4. Silver Meikar

5. Martin Helme

6. Juku-Kalle Raid

7. Edgar Savisaar

8. Taavi Rõivas

9. Ene Ergma

10. Marju Lauristin

11. Toomas Hendrik Ilves

Napilt jäid esikümnest välja: Mart Laar, Jürgen Ligi, Andrus Ansip, Eiki Nestor, Artur Talvik

Valik teisi vastuseid: Käib alles lasteaias; Siim Nestor; Poliitik ei saa kunagi olla usaldusväärne – kõike paremal juhul on ta kas naiivne või rumal; See on nüüd küll suur naeru koht; Mis on parim halvaks läinud supi sees – kas porgand, kartul või kaalikas?; Kõige usaldusväärsem Eesti poliitik on poliitikast lahkumisavalduse esitanud poliitik; Kõik on petised; Hahahahahahaaaa; Polegi, nad kõik on head näitlejad; Usaldusväärsed inimesed ei tegele poliitikaga.

15

Sellel küsimusel valikvastused puudusid, järgneb loetelu kõige enam mainitud vastustest/ 10 enim hääli saanud poliitikust, populaarsuse järjekorras:

1. Edgar Savisaar (u 45% vastustest)

2. Ei tea / kõik on ebausaldusväärsed vms.

3. Andrus Ansip

4. Siim Kallas

5. Toomas Hendrik Ilves

6. Taavi Rõivas

7. Jürgen Ligi

8. Keit Pentus-Rosimannus

9. Eerik-Niiles Kross

10. Juhan Parts

11. Sven Mikser

Napilt jäid esikümnest välja: Mart Laar, Kristen Michal, Yana Toom

Valik teisi vastuseid: Järgmine nali palun; Neid on 101, kui mitte rohkem.

16 kuni 18

19 kuni 21

Sellel küsimusel valikvastused puudusid, kõige enam mainitud vastused: majandus; korruptsioon; valitsus; Tallinna linnavalitsus; bürokraatia; poliitikud ei vastuta oma tegude eest; valimisseadus; ebavõrdsus ühiskonnas; FIE-de ja väike-ettevõtjate maksukoormus; väike palk, vaesus; kõrged maksud; pidev hinnatõus; negatiivsed ja kadedad inimesed; ignorantsus; meedia; reaalsete probleemide asemel tegeletakse pseudoprobleemidega; sallivus; koolisüsteem, laste ülesannetega ülekoormamine.

22

Sellel küsimusel valikvastused puudusid, kõige enam mainitud vastused: loodus, asukoht, 4 aastaaega; it-valdkond, internet; suhteliselt turvaline elukeskkond; julged inimesed; sõnavabadus; emapalga süsteem; toidu kvaliteet.

23 kuni 25

26

Ilmselgete vandenõudena mainiti veel: maailma ajalugu on valedele üles ehitatud; vabaenergia, Tesla jt; näiline sõda terrorismi vastu; HAARP; Tšornobõli mõju kohta valetatakse; Tallinna ühistransport on tasuta; JFK mõrv; Sandy Hook; mõttekontrolli tehnoloogiad; 2004. aasta Tai tsunaami tekitas veealune tuumaplahvatus.

(Valikvastused täispikkuses: Roswelli UFO-juhtum; Estonia katastroofi tagamaadest ei räägita tõtt; 9/11 oli sisetöö; Pronksiöö oli n-ö Eesti 9/11; Sõdade pidamise üheks peamiseks põhjuseks on sõjatööstuse kasumid; Fukushima katastroofi tagajärgedest ei räägita tõtt; Rahaloome süsteem on rajatud pettusele; Ravimifirmad on kasumi nimel valmis kõigeks, nt nõus uuringuid kinni maksma ja/või ise haigusi levitama; Haridussüsteem on loodud kuuleka massi kasvatamiseks; Keemiapilved on tänapäeva reaalsus; Pea kõikide riikide valitsusi kontrollib üks ja sama salavalitsus; Planeeti valitsevad tulnukad, kes on valitsused üle võtnud; Agenda 21; Muu)

27

Vandenõuteooriatena, mida üldse ei usuta, mainiti veel: Flat Earth Theory (Maakera on lame-teooria); Tulnukate olemasolu; David Icke´i reptiilide teooria; Elvis Presley on elus.

(Valikvastused täispikkuses: Roswelli UFO-juhtum; Estonia katastroofi tagamaadest ei räägita tõtt; 9/11 oli sisetöö; Pronksiöö oli n-ö Eesti 9/11; Sõdade pidamise üheks peamiseks põhjuseks on sõjatööstuse kasumid; Fukushima katastroofi tagajärgedest ei räägita tõtt; Rahaloome süsteem on rajatud pettusele; Ravimifirmad on kasumi nimel valmis kõigeks, nt nõus uuringuid kinni maksma ja/või ise haigusi levitama; Haridussüsteem on loodud kuuleka massi kasvatamiseks; Keemiapilved on tänapäeva reaalsus; Pea kõikide riikide valitsusi kontrollib üks ja sama salavalitsus; Planeeti valitsevad tulnukad, kes on valitsused üle võtnud; Agenda 21; Muu)

28

Veel vastuseid: Olen näinud unes inimese ärasaatmist, kes samal ööl ära suri; Iga päevaga hakkab tavamaailm üha enam paranähtusena tunduma;  déjà vu; päkapikud; astraalprojektsioon; Lapsepõlves ründas mind unenäos reptiloid; Olen näinud kummalist valguskera pimedas esikus.

29

Veel vastuseid: Tulnukad inimeste kehas, hübriidid; Kehatud, meist erinevad energiad, paralleeluniversumis elavad olendid; Kui nad kusagil olemas on, siis mina pole huvitatud nende välimuse teada saamisest; Tulnukad oleme me ise tulevikust.

30 kuni 32

33 ja 34

35 ja 36

Veel enam mainitud vastuseid ja vaevuseid, mida ilma apteegiravimiteta ravitakse: hambavalu, kurguvalu, viirused, maohaavad, seedehäired, kõhuvalu ja muud kõhuhädad, liigesevalu, lihasvalu ja krambid, allergia, suhkruhaigus, kopsupõletik, astma, vähk, depressioon, ärevus, ei kasuta antibiootikume, kõike saab ilma apteegiravimiteta ravida, haigused on enda mõtlemises kinni.

37 kuni 40

41 kuni 43

Enim mainitud teemad ja soovitused: Kõike on Telegramis parajasti; Jätkake samas vaimus; Kõike rohkem; Vaimsus, sisemine areng; Positiivseid uudiseid/lugusid; Peavoolumeedia uudiseid Telegrami võtmes; Kohalik poliitika; Intervjuusid huvitavate eestlastega; Rohkem intervjuusid võiks olla Eesti poliitikutega, kasvõi sellest, kuidas nad teie küsimustele vastata ei soovi; Panganduse varjatud saladused; Terviseteemad, alternatiivmeditsiin ja homöopaatia; Vandenõuteooriaid; Kõike sellist, mis on n-ö ebatavaline; Lucid dreaming; Peavoolumeedia manipulatsioonide, kallutatuse jne paljastusi; Kohalikke “vandenõusid”, nt kas Eesti tasandil eksisteerib ka pedofiilia/nekrofiilia/satanism eliidi seas?; Me ei tea, mida me ei tea, seetõttu rohkem informatiivsust on alati abiks; Viiteid filmidele, raamatutele; Leiutiste- ja teadusuudiseid; Majandus, selle õiges tähenduses st Austria majanudkoolkond, Mises, Ron Paul, Doug Casey jne; Vabaenergia ja energia-alternatiivid; Ajaloolised teemad, antropoloogia ja keelatud arheoloogia; UFO-d, tulnukad, reptiilid, Universumis toimuv ja paralleelmaailmad; Kuues meel ja selle ülesleidmine; Et kõikides toitlustuskohtades oleks taimetoit – see peaks olema auküsimus; Kanepiõliga ravimine; Haiguste ennetamine õige toitumisega; Telegram võiks oma lugejatele tutvustada klassikalist kirjandust ja ärgitada inimesi lugema; Praktilised õpetused elus toimetulemiseks, energiasäästmiseks, isemajandamiseks ning majanduslikest süsteemidest loobumiseks; Tahaks neid teemasid, mis viivad mugavustsoonist välja; Krüptoraha; Psühholoogia, transpersonaalne psühholoogia ja prühhotroopsed ained; Reaalelu lahti seletavaid artikleid; Lugejate kirjad on head; Isikuvabadusele tähelepanu pööravad teemad; Side inimese ja looduse/loomade vahel; Haridusest ja koolisüsteemist, lastega seotud teemad; Meditatsioon, vaimsus.

44

Enim mainitud teemad ja soovitused: Poliitika, Negatiivseid uudiseid/lugusid; Sõja-teemad; Peavoolumeedias kajastatavaid teemasid; Oletuslikud teemad, mida ei saa tõestada; Keemiapilved; Reptiilid, Vandenõuteooriad; UFO-d, tulnukad ja muud paranähtused; Liiga pehmed teemad; Taimetoitlus; Toiduteemad; Meditatsiooni ja spirituaalsed teemad; Vaimsete jutuvestjate lood; Eneseabi; Arvamuslood; Paljud leiavad teie lehelt häid artikleid, aga lakkavad lugemast UFO-teemade pärast; Kõik ei meeldi; Nagu peavoolumeediat vaadateski, kui midagi ei meeldi, siis lihtsalt jätan lugemata.

 

Täname südamest kõiki osalejaid vastuste-arvamuste-nõuannete eest!

 

Kõikide vastajate vahel, kes jätsid oma kontaktandmed (u 1750 inimest), loosisime välja meie koostööpartnerite poolt välja pandud auhinnad.

Võitjateks osutusid fortuuna tahtel järgmised vastajad, kõikide võitjatega võtame isiklikult ühendust. Palju õnne!

Elina Kasesalu – 1 x pääse Brandon Baysi Rännaku seminarile, 13.-15. märtsil 2015 Tallinnas

Kristo Kamm, Eliisa Annusver – 2 x 2-päeva pääset Jooga- ja Muusikafestivalile, 24.-25. jaanuaril Tallinnas

Taavi Rauniste 1 x Nahrini loodustoodete kinkepakk

Katre Kuus, Andi Kokk – 2 x 2 Teoteatri piletit vabalt valitud etendusele (käesoleva hooaja lõpuni, kuni mai 2015)

Taavi Tulev, Küllike Tosin – 2 x Kristallikoja sessioon 40 min

Toomas Kilm – 1 x David Icke´i triloogia ”Meelepetted” kinkepakend (Matrix Kirjastus, 2014)

Kalev Lait – 1 x David Icke´i raamat ”Matrixi lapsed” (Matrix Kirjastus, 2003/ rariteet, läbimüüdud!)

Priit Raag – 1 x Rupert Sheldrake´i raamat ”Dogmadeta teadus” (ESTRA, 2014)

Aigar Kuus, Heli Paal – 2 x Tony Wrighti ja Graham Gynni raamat ”Vasaku poole varjus” (ESTRA, 2014)

Triin Ülesoo, Kerda-Liina Sabbal – 2 x Ken Wiberi raamat ”Kõiksuse lühilugu” (ESTRA, 2013)

Ingmar Järve – 1 x Rene Bürklandi raamat “Tervise alkeemia” (Pilgrim, 2014)

Riina – 1 x Mari Metsalliku raamat “Metshaldja päevik” (Pilgrim, 2014)

Tartu Hoiu-laenuühistu 100 vekslit: 1 x 50 vekslit, 2 x 10 vekslit, 6 x 5 vekslit – Georg Mattias Daniel – 50 vekslit; Margo Melts – 10 vekslit, Ardo Sägi – 10 vekslit; Madis Meos, Reno Rohumaa, Oliver Roosi, Maarja Maripuu, Taive Tohvri, Karl Uus – 5 vekslit

Aili Pavljuk – Ökoapteegi Eliksiir tervisekonsultatsioon (49 €)

Marju Kõrvits, Silvia Merila, Janar Sergejev – Ökoapteegi Eliksiir kolm 10€ kinkekaarti

Martin Pennaste – 1 x Kunstnik Isand Pea teose kõrgkvaliteetne väljaprint (võitja valib suuruse 90cm x 55cm, 70cm x 43cm või 50cm x 31cm)

isand pea uus Osale Telegrami suures aastaküsitluses!

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt