Telegrami konverents 2015: kes seal esinevad ja mida nad räägivad

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. märts 2015 kell 19:00



salme_telegramMeil on suur rõõm oma lugejaid ja kõiki teisi huvilisi kutsuda Telegrami konverentsile 2015, mis toimub 3. aprillil kell 11 (uksed kell 10) Salme Kultuurikeskuses Tallinnas. Elamusi pakuvad loengusaal, 2 kinosaali, tervisetuba, zen-saal, lastesaal, infotuba ning söögi ja joogi ala. Täna tutvustamegi lähemalt esinejaid ja nende ettekandeid, ajakava leiad sündmuse kodulehelt.

 

alar ojastuKonverentsipäeva juhib Alar Ojastu, kes on koolitanud kümneid tuhandeid inimesi nii Eestis kui ka Euroopas ning sai 2011. aastal “Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 külalislahkuse koolitaja” tiitli. Ta on muu hulgas töötanud OÜ-s Vain & Partnerid (2006), elanud ja töötanud Austraalias (2009) ning asutas enda koolitusfirma “Eduelamus” aastal 2010. Oma otsuseid teeb Alar peamiselt intuitsioonist lähtudes ning kõiki teadmisi, mida ta oma motivatsioonikoolitustel edastab, proovib Alar kõigepealt enda peal läbi.

Rohkem Alarist: www.eduelamus.ee; kuula ka Alarit Raadio 2 saates “Hallo, Kosmos!”.

 

saale karedaSaale Kareda – “Uus inimväärne ühiskond ja kuidas sinna jõuda”

Saale on sillaehitaja metafüüsilise ja akadeemilise maailma vahel, uurides juba aastaid ühiskonna transformatsiooniprotsesse. Ta on õppinud muusikateadust Eesti Muusikaakadeemias ning Berliini ja Viini ülikoolide muusikateaduse instituutides. Ta on töötanud ajakirja Teater. Muusika. Kino muusikatoimetajana, Viini muusikakirjastuse Universal Edition muusikateadusliku konsultandina ning Viini Eesti Suursaatkonna kultuurireferendina. Ta loeb heliesteetika loenguid Tallinna Ülikoolis, teeb kaastööd Klassikaraadiole, kirjutab ja tõlgib. Saale on õppinud ka reikit, kristalliteraapiat, kanaldamist ja energeetilist tervendamist, kvanttervendust ja muid energiatöö tehnikaid.

Saale ettekandest: “Mõtestatud uue ühiskonna alustalad on – vabadus, väärikus, vastutus. Inimväärse ühiskonna elukorraldus rajaneb vastastikusel austusel, kõigi ühiskondlike protsesside läbipaistvusel ja konstruktiivsel koostööl. Inimväärse ühiskonna loomiseks ei ole muud teed kui tõmmata oma energia välja vanadest loojuvatest süsteemidest ja luua uued elukorralduslikud struktuurid – paralleelselt n-ö vana süsteemi kõrvale. Uue elukorralduse loomine on võimalik siis, kui nn kriitiline hulk inimesi on piisavalt kõrge teadlikkuse, läbinägemisvõime ja kompetentsusega, teevad selle otsuse üheskoos ja on koostöö- ning vastutusvõimelised.”

PS! “Vabadus, väärikus, vastutus” on teadlikult Prantsuse revolutsiooni juhtmõtte „Vabadus, võrdsus, vendlus” parafraas.

Vaata ka Saalet ETV saates “Plekktrumm”, kuula Saalet Raadio 2 saates “Hallo, Kosmos!”

 

Ivar TronerIvar Tröner – “Vandenõude psühholoogiast ja semiootikast”

Ivar on klassikaline õpetlane, sõltumatu uurija ja teadustoimetaja, kelle maailmatervikusse mahuvad teemad antiigi mõtlejatest kuni tänapäeva psühholoogiani. Süsteemset mõtlemist ja protsesside juhtimist on ta õppinud prof. Ülo Vooglaiu juures.

Ivar ettekandest: “Minu ettekande fookuses on hirmu- ja segadusmehhanismide analüüs, seda siis vandenõuteooriate kontekstis, mille üheks põhieesmärgiks on sotsiaalpsühholoogiliselt analüüsida selliste mehhanismide toimimist ajaloos. Ettekande sisu võib interpreteerida ka nõnda: mitte ohtlik nähtus või asi ei tekita hirmu, vaid vastupidi – hirm otsib endale objekti. Psühholoogias on see fenomen hästi tuntud: üks foobia sünnitab teisi ja teatud tingimustel võib nendega asenduda. Paljud uurimused näitavad, kuidas moodsas ühiskonnas hirm, teadmatus ja uskumused levivad epideemiana, kusjuures ilma mingisuguste reaalsete põhjusteta.

Küsimus on selles, kas vandenõu-põhised käsitlused ühiskonnas pole ise osava vandenõu konstrueerimise osa. Teadmine võimust, info juhtimisest ja hirmust on oluline ka tänapäeval, sest selle abil on võimalik juhtida kollektiivide ja rühmade käitumist ning tundeid. 21. sajandi esimese poole teaduslik-digirevolutsioon tõi endaga kaasa vanade hirmude ja juba unustatud ebausu taassünni. Miks see nii on? Kuna läbi ajaloo on vandenõuhirmu taga seisnud alati organiseeritud segadus, siis tuleb analüüsida segadust ennast. Niisiis sunnivad vandenõude käsitlused olenemata nende tõesusest või ebatõesusest analüüsima kriisi olemust, millega minu ettekanne ka põhjalikult tegeleb.”

Loe ka Ivari kirjutatud artikli “Pangandusfundamentalism, ajupesu ning vabadus” I osa, II osa ja III osa.

 

toomas trapidoToomas Trapido – “Ökokogukonnad”

Toomas õppis Tartu Ülikoolis bioloogiat ning on töötanud Karula Rahvuspargis keskkonnakaitsjana ja Eestimaa Looduse Fondis. Erakonna Eestimaa Rohelised esindajana oli ta XI Riigikogu liige aastatel 2007–2011. Ta on üks liikumise “Teeme ära!“ käivitajaid, ökokogukondade teema arendaja ja rohelise mõtteviisi edendaja.

Toomas ettekandest: “Mõnekümne aastaga on tekkinud üle kogu maailma tuhandeid ökokülasid-ökokogukondi, millest paljusid võib vaadata kui uue, alles tekkiva elukorralduse esimesi võrseid. Teeme väikese pildimatka läbi Euroopa, sealhulgas ka läbi Eesti ökokogukondade, ja vaatame lähemalt, kuidas nad välja näevad, millised inimesed seal elavad, millega tegeletakse ja mis on laiemad eesmärgid.”

Loe ka Toomase artiklit “Konfliktist koostööni: maailm ootab teistsugust lugu”, kuula Toomast Raadio 2 saates “Hallo, Kosmos!”.

 

elver lohoElver Loho – “Kuidas rünnata sõnavabadust 21. sajandil?”

Elver on pikaaegne kodanikuühiskonna aktivist ja kaasa löönud skeptik.ee tegemistes, juhtinud ACTA-proteste, korraldanud Eesti Interneti Kogukonda, võidelnud ravikanepi parema kättesaadavuse eest ning teinud veebiraadiot Vabakanalis.

Elver ettekandest: “Info vaba liikumine on vaba ühiskonna vundamendiks. Siiski ei ole see kõigi ühiskonna osapoolte huvides ning meie õigusruumis on piisavalt seaduseauke, mille kaudu osalist tsensuuri kehtestada. Kuidas seda teha saaks ja millised on ohumärgid – seda saab teada siit ettekandest.“

Loe ka Elveri artiklit “Kes ja kuidas sinu järele nuhib?”; Eesti Interneti Kogukond, MTÜ Ravikanep, netiraadio Vabakanal.

 

asse sauga 2Asse Sauga – “Bitcoin kui korruptsioonivaba platvorm”

Infotehnoloogia ja terapeudi haridusega Asse Sauga, Bitcoini Eesti liider ja evangelist, on asutanud Eesti esimese krüptoraha blogi, on üks Eesti krüptoraha liidu asutajatest ning töötab LHV pangas krüptorahanduse eksperdi ja projektijuhina.

Asse oma ettekandest: “Bitcoin kui korruptsioonivaba platvorm. Korruptsioon esineb meie ümber igapäevanähtusena, kuid kas on võimalik ka teisiti? Täiesti korruptsioonivabalt? Uurime, kuidas tuleb appi tehnoloogia.”

Tutvu ka Asse blogiga Krüptoraha.

 

peeter proosPeeter Proos – “Vaktsiinid ja vandenõud”

Peeter tegeleb hobi korras ekstreemspordi ja muusikaga ning veab juba seitsmendat aastat Eesti üht esimest vandenõusid uurivat veebilehte Vanglaplaneet. 2011. aastal tegi ta dokfilmi “Eesti uus kord”, mis räägib Pronksiöö telgitagustest ning praegu on lõpusirgel uus põhjalik dokumentaal vaktsineerimisest.

Oma ettekandes räägib Peeter vaktsineerimise filmi tegemise motiividest, et mis (või õigemini kes) andis tõuke ning tutvustab filmi ennast, esitledes esmakordselt ka selle treilerit. Dokumentaal sisaldab muu hulgas intervjuusid vaktsiinikahjustusi saanud laste vanematega ning meditsiinivaldkonna professionaalidega.

Kuna Vanglaplaneet tegeleb teemadega seinast seina, võtab Peeter ettekande lõpus lühidalt kokku ka Ukraina kriisi teema: kes, miks, kuidas ja millal.

Loe ka Peetri intervjuud Telegramis: “Inspireerivad Eesti inimesed: uue maailmakorra ja vandenõude uurija Peeter Proos”Vanglaplaneet.

 

mart kaasikMart Kaasik – “Haridussüsteem ja selle uuendamine”

Mart õpib Tallinna 32. keskkooli 10. klassis ja on tegus noormees, kes hindab loomulikkust ja lihtsust ning räägib südame, mitte mõistuse kaudu.

Mardi ettekanne analüüsib haridussüsteemi ning mõtiskleb selle muutmise ja piiride katsetamise üle. “See pole alusetu kriitika, vaid reaalsete probleemide esiletoomine ja võimalike lahenduste üle juurdlemine,” ütleb ta ise.

Loe ka Mardi arvamuslugu Telegramis: “Tallinna õpilane: Kuidas näen haridussüsteemi mina”.

 

karolin 3Karolin Tsarski – “Jooga: kellele ja miks”

Karolin on vaimsuse ja jooga vastu huvi tundnud juba teismeeast, kui ta lubas endale, et kunagi joogaga tegelema hakkab. Vaimset teekonda alustas ta reiki, tantra, Hawaii lomi-lomi massaaži ja šamaani-kursustega. 2011. aastal suundus ta intensiivsele joogakursusele Agama Yoga Mehhiko harus. Jooga ja tantra õpinguid jätkas ta Agama Yoga Eesti harus ning 2014. aastal läbis joogaõpetaja koolituse Agama Yoga peakorteris Tais. Praegu viib Karolin joogakursusi läbi Isvara Jooga koolis.

Ettekande võtabki lühidalt kokku selle pealkiri: “Jooga: kellele ja miks.”

Loe ka Karolini Isvara Jooga kooli kohta.

 

claire pullinen v2ikeClaire Pullinen – “Vastuta ise enda tervise eest: toitumine, raviviisid ja elustiil”

Claire endast: “Selles elus kogen naiseks olemist – olen Naine oma Mehele ja Ema meie Lapsele. Tänu enda füüsilise tervise poolt tulnud õppetundidele, olen avastamas järjest enam väge, naine kui pere tervendaja ja hoidja! Rohkem kui 10 aastat olen otsinud ja leidnud lahendusi, mis mind ja mu pere terveks teevad ja tervena hoiavad!“

Claire ettekandest: “Juba mõnda aega oleme andnud enda väe kellelegi teisele, kes siis ütleb meile, kuidas süüa, kuidas ravida, kuidas sünnitada ja kuidas elada. Aeg on hakata ise oma elu looma, võttes vastutuse kõige eest, mis on meie elus hetkel aktuaalne. See ei olegi oluline, kellele me selle väe oleme andnud. Oluline on see, kuidas see tagasi võtta ja kuidas hakata päriselt ise enda elu elama!“

 

madis masing 2Madis Masing – “Kanepi 12 nägu”

Madis endast: “Olen koolitaja, kodanikuaktivist ning vabamõtleja. Olen õppinud ülikoolis psühholoogiat, haldusjuhtimist ja praegu õpin sotsioloogiat. Olen elanud neljas kanepikultuuriga riigis – Jamaical, Austraalias, Ameerikas ja Kanadas.”

Madis ettekandest: “Loenguga “Kanepi 12 nägu“ annan edasi struktureeritud ja sisekaemusliku sisevaate kanepisse 12 erineva rolli, olemuse, energia jms kaudu, puudutades ka kanepitarvitamise negatiivseid pooli. Loengut toetavad teaduslikud faktid, pildi/videomaterjal ning elulised näited. PS. Loeng on teoreetiline, praktikum omal vastutusel.”

Loe ka Madise intervjuud Telegramis: “Madis Masing: Miks ma kasvatasin omale kanepit I osa” ja “Miks ma kasvatasin omale kanepit, II osa: sisevaade Eesti vanglasüsteemi”, kuula Madist Raadio 2 saates “Hallo, Kosmos!”.

 

erkiErki Kaikkonen – “Inimeseks olemisest”

Erki on kommunikatsiooniekspert ja koolitaja, kelle harrastuseks on jutuvestmine ja elu-uurimine. Ta on tudeerinud Tallinna Ülikoolis ühiskonnateadusi ning täiendanud end Tartu Ülikoolis ja Viljandi Kultuuriakadeemias; talle pakuvad huvi pedagoogika, antropoloogia, semiootika, kommunikatsioon jm. Erki on õppinud ka Taani kuninglikus mereväe allohvitseride koolis ning Rootsis intuitiivpedagoogikat ja mentorikoolitust. Koos mõttekaaslastega on ta vägivallatu suhtlemise maaletooja ja edendaja.

Erki oma ettekandest: „Me kõik oleme sündinud siia inimkogemusse, igaüks omal hetkel. Vahel olen kuulnud inimesi ütlemas, et selle inimkogemusega on üks väike “aga“, nimelt kasutusjuhend on unustatud anda või siis on see puudulik.

Paljudes vanemates kultuurides, selle planeedi eri mandrite inimestel on senini põlvest põlve edasi antavad õpetused, mida on hoitud enesele, et oma õpetusi kaitsta. Need on inimeseks olemise õpetused, mis aitavad mõista nii inimest ennast kui ka kogu elu tema ümber selle paljudel ilmnemise tasanditel. Neid õpetusi võiks nimetada ka vabaduse õpetusteks – õpetusteks, kuidas toimida harmoonias ja olla õnnelik.

Olen aastaid neid erinevaid õpetusi otsinud ja ka leidnud, uskudes ja teades, et siin planeedil on meie jaoks kõik olemas, mida vajame. Seekord räägin kokkuvõtlikult kõigest sellest, mis looks iga inimese suhtesse eluga ja enesega aina enam teadlikkust ja vabadust – et olla õnnelikum!”

Loe ka Erki artikleid Telegramis, kuula Erkit Raadio 2 saates “Hallo, Kosmos!”.

 

arvo soomets 2Arvo Soomets – “Inimrassi ajaloo kosmiline võltsing”

Arvo on diplomeeritud veterinaararst, kes on varem pidanud selliseid ameteid nagu teadur biotehnoloogia laboris, ravimitööstuse importöör, kunstnik, suhtekorraldaja ja kalakasvataja. Alates 2007. aastast on ta vabakutseline ettevõtja-konsultant. “Tegelen rakendusliku biotsentristliku antropotsentrismiga ja minu põhihuviks on reaalsuse tekkemehhanismid ning inimkonna süvaajalugu. Arendan ja õpetan inimestele ReaalsusLoomeks nimetatavat rakenduslikku tervendavat teadvustehnoloogiat,” ütleb ta ise.

Arvo ettekandest: “Konverentsil käsitlen inimkonna süvaajalugu ja seda, mil moel on inimkonna tegelikku ajalugu globaalselt võltsitud ning kuidas ja millise tehnoloogia najal on inimkonna ajaloomälu tundmatuseni väändesse keeratud; kas need, mida me peame alternatiivseteks õpetusteks, pole mitte järjekordne võltsing ja teadvuslõks.”

Kuula ka Arvot Raadio 2 saates “Hallo, Kosmos!”; ReaalsusLoome.

 

hando tonumaaHando Tõnumaa – “Raha- ja poliitikutevaba tulevik”

Hando Tõnumaal tärkas 2006. aastal huvi, milline on vahe selle vahel, mida inimestele meedia kaudu serveeritakse ja mis maailmas tegelikult toimub. Aastal 2010 rändas ta kaheks aastaks Austraaliasse, kus lisaks farmitööle meisterdas valmis 13-osalise veebiseriaali “Ulmefilm“ (2012), mida tänaseks on vaadatud ligi miljon korda ning mis uurib erinevaid vandenõusid, keskendudes peamiselt 9/11 sündmustele ja Uuele Maailmakorrale. Aastal 2013 käivitasid Hando ja Mariann Joonas alternatiivuudiste portaali Telegram, mis käsitleb teemasid alates päevapoliitikast kuni paranormaalsete nähtusteni ning on tänaseks tõusnud oma žanri esinumbriks.

Hando ettekandest: “Meil on maailmas olemas kõik asjad, et kõik saaksid elada täisväärtuslikku ja õnnelikku elu. Sealjuures saaksid inimesed endale seda lubada kümme korda väiksema tööga, kui me praegu harjunud oleme. Nn unistuste elu takistab meid elamast raha, sest hüvesid saavad nautida ainult inimesed, kellel seda on. Rahavabas ühiskonnas saaksid neid nautida aga kõik.”

Loe ka Hando artikleid Telegramis, kuula Handot Raadio 2 saates “Hallo, Kosmos!”; “Ulmefilm”.

  

mariann joonasMariann Joonas – “Lühidalt Telegrami tegemistest”

Mariann on ühiskonna toimemehhanismide õigsuses kahelnud lapsest peale. Vastuseid on aidanud leida inimesed, muusika, raamatud, loodus, töötamine ajakirjanduses ja lisaks muudele uurimistele ka 13-osalise veebiseriaali “Ulmefilm“ (2012) toimetamine. Praegu on ta uudisteportaali Telegram peatoimetaja.

Oma ettekandes räägib Mariann lühidalt Telegrami tegemis(t)est, olemisest ja paotab veidike tulevikuplaanegi.

Kuula ka Marianni Raadio 2 saates “Hallo, Kosmos!” või Klassikaraadio saates “Quo Vadis?”.

 

Lisainfot Telegrami konverentsi kohta leiad aadressilt www.telegramikonverents.com, piletid müügil Piletilevis.

Kohtumiseni!

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt