Terviseedendaja: Eesti vajaks magusamaksu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. mai 2013 kell 9:03 

Eestis rõõmustatakse, et soomlased magusamaksu tõttu meie juurest maiustusi ostavad, kuid selle asemel peaksime mõtlema Eesti laste ravile kuluvatele summadele ja siingi sellise maksu kehtestama, ütles rahvusvahelise terviseedenduse assotsiatsiooni asepresident Anu Kasmel ERR-i vahendusel.

 

Eelmisel nädalal avaldatud inimarengu aruanne tuletas taas meelde, et eestlaste tervis on kehvem kui võiks. Saates “Vabariigi kodanikud” arutleti tervist säästva eluviisi üle ning Anu Kasmel ütles, et riik saab tervisekäitumise osas väga palju ära teha ja sotsiaalseid norme kujundada. Ta tõi näiteks Soomes kehtestatud magusamaksu, mis toob põhjanaabrid Tallinnasse maiustusi soetama.

“Me tunneme heameelt, et nad toovad oma raha siia, mõtlemata, et tegelikult tõuseb meil diabeedi esinemissagedus samamoodi laste hulgas. Me peaks väga nobedasti tegema täpselt sama ja mitte mõtlema, et me saame mingil määral Soome eurosid siia, vaid mõtlema, kui palju eurosid me peame oma laste diabeediravile panema,” rõhutas ta.

Mida arvad sina, kas magusamaks aitaks parandada Eesti laste tervist?

 

Täispikk artikkel: ERR

Foto: mrwallpaper.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt