Tudengid tegid Tartu ülikooli õppeinfosüsteemi nutikaks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. märts 2013 kell 13:47 

BNS vahendab, et Tartu ülikooli tudengid on teinud võimalikuks Eesti suurima õppeinfosüsteemi ÕIS kasutamise Android platvormidel. Tudengisõbralikus kasutajaliideses näeb üliõpilane muuhulgas oma tunniplaani, saab teha märkmeid ja saata õppejõududele kirju.

 

Tartu ülikooli arvutiteaduse instituudi tudengid valmistasid tarkvaraprojekti praktika raames iOS (iPhone/iPad/iPod) ja Android platvormile rakenduse, millega saab telefoni vahendusel kasutada õppeinfosüsteemi. Android-rakenduse esialgne versioon on juba saadaval Google Play rakendustepoes, iOS rakendus on veel valmimisel.

Tartu ülikooli mobiilses õppeinfosüsteemis saab tudeng vaadata tunniplaani nii nädala kui ka päeva kaupa, peita tunniplaanist valikuliselt tunde, vaadata järgmise tunnini jäänud aega, lugeda täpsemaid ainekirjeldusi, saata õppejõududele e-kirju, teha märkmeid, kasutada kaarti ja navigatsiooni õppehoonete leidmisel ning kuvada kõiki Tartu ülikooli õppehooneid ühel kaardil.

Rakenduse autorid on Marko Tiidla, Priit Tiidla, Roland Roose, Andres Nirk.

 

Allikad: BNS, Tartu ülikooli koduleht

Foto: Tartu ülikooli kodulehtKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt