Kogukonnapõhine maakaart on kõigile täiendamiseks avatud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. august 2013 kell 16:30kaartKogukonnapõhine maakaart OpenStreetMap, mis on kõigile täiendamiseks avatud, muutub ka Eestis järjest populaarsemaks. Kogutavate andmete sisult on see mitmes valdkonnas täpseim digitaalne maakaart üldse ja selle muudatused kajastuvad minutitega, mitte kuudega nagu tavalistel kaartidel, vahendas ERR.

 

Näiteks jalakäijate radade tasemel on see mitmel pool detailiseim, sest vabatahtlike võrgustik jõuab kaardistada palju väikeseid radu, mida kommertskaardi tootjad ja riiklikud kaardistajad ei jõua uuendada selle suure kulu tõttu. Nii võivad uued teed jõuda kaardile juba minutitega. Hollandis ja Saksamaal, mis on juba põhjalikult kaardistatud, on jõutud tänaseks puude, pargipinkide ja muude loodusobjektide kaardile kandmiseni.

OpenStreetMap uueneb ilma ülalt alla kontrollita: igaüks saab otse www.openstreetmap.org kodulehel minimaalsete tehniliste teadmistega oma kodukoha kaarti täiendada, kasutades GPS-seadet, nutitelefoni või näiteks Maa-ameti aerofotosid. See kõik toimib kogukonna iseorganiseerimise teel, ilma eriõigustega haldajateta.

OpenStreetMapi andmete abil on loodud palju kasulikke lahendusi: tasuta või väga soodsa hinnaga nutitelefonide GPS-navigatsiooni rakendusi, humanitaarprojekte õnnetuspiirkondade kaardistuseks ja teenuseid puuetega inimestele. Rakenduste hulk suureneb iga päevaga. Tänaseks on Eestis kaardistatud kõik teadaolevad nimega tänavad, ja valdav osa hoonete aadressidest.

 

Allikad: ERR, Vikipeedia

Foto: www.openstreetmap.org 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.