Vanaisa Paidest päästis tütretütre lastekodust

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. juuni 2013 kell 10:06 

78-aastane Joel lõpetas kaks aastat tagasi vananemise, sest võttis nukra saatuselöögi tagajärjel tütretütre Pireti enda kasvatada, kirjutab Eesti Ekspress.

 

Lapselaps ja vanaisa moodustavad Eestis ainulaadse perekonnamudeli. “Sellised ootamatud perekonnad tekivad tavaliselt nukrate saatuselöökide tagajärjel,” teab Dharma heategevusfondi juht Malle Eenmaa. Kui Dharma hakkas otsima peresid keda aidata, selgus ootamatult, et Eestis on 200 last, keda kasvatavad ainult vanavanemad. Teadaolevalt on aga Eestis ka kaks vanaisa, kes on võtnud veel pensionärina vastutuse oma lapselapse eest. Üks vanaisa elab Jõgevamaal ja teine, meie loo kangelane Joel, Paide linna vaiksel kõrvaltänaval.

Piret kolis vanaisa Joeli juurde kaks aastat tagasi, kui tema emal diagnoositi ränk haigus, mis eeldab pikki haiglasolekuid. Kuna tüdruku isa on surnud, oleks laps pidanud kolima lastekodusse. Õnneks oli olemas vanaisa, kes nõustus oma katuse alla võtma ka tütretütre.

 

Loe edasi Eesti Ekspressist.

Foto: paperandclothstudio.bigcartel.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt