Video: südamlik lugu lõvi ja kahe mehe sõprusest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. juuni 2013 kell 22:081969. aastal nägid John Rendall ja Ace Berg Londoni Harrodsis müügil lõvikutsikat. Ta oli üksinda väikeses puuris, ning mehed otsustasid, et võtavad ta endaga koju kaasa. Kohalik pastor lubas neil lõvikutsikas Christianit kiriku hoovis treenida.

 

Mõne aja pärast kasvas lõvikutsikas nii suureks, et ei mahtunud enam kuskile ja tema pidamine läks üha kulukamaks. Ainus võimalus oli lõvile uuesti Aafrikat tutvustada, mis neil ka Keenia looduskaitsja George Adamsoni abiga õnnestus. Aasta hiljem tahtsid nad lõvi külastada, kuid Adamson arvas, et lõvi on nüüd iseseisev ja metsik ning ei mäleta neid enam. Hoolimata sellest läksid Rendall ja Berg ikkagi Christiani otsima. Juba aastaid tagasi internetisensatsiooniks saanud videost saate vaadata, kuidas lõvi nende nägemisele reageeris:

 

Youtube’is on täispikkuses üleval ka dokumentaalfilm, mis räägib lõvi Christiani ja teda kasvatanud meeste harukordsest sõprusest pikemalt:

 

 

Foto: ekraanikuva

 

Toimetas Maarja Aljas

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt