Mees andis töö ja topeltpalga läbi lume tööintervjuule sumbanud noormehele

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. märts 2013 kell 20:12illustration_of_the_world

Teismelise õnn pöördus siis, kui noormees parasjagu 16 kilomeetri pikkust teed läbimas oli, et minna miinimumpalgaga tööintervjuule, kuni tema teele sattus juhuslik ettevõtja.

 

Indianapolises asuva Papa Roux-nimelise restorani omanik Art Bouvier puistas oma ettevõtte ette kivisoola hommikul pärast jäätormi, mees ütles, et ta kohtas teismelist noormeest, kes küsis temalt, kus on paik, mis mehe teada asus umbes 10 kilomeetri kaugusel. Bouvier soovitas noormehel minna bussi peale ja viimane vastas restoraniomanikule lihtsalt: “Okei, aitäh!” ning jätkas oma teekonda.

Kui Bouvier mõne aja pärast koos oma naisega kohvipoodi sõitis, oli ta üllatunud, et nägi varem kohatud noormeest ikka veel kõndimas. Restoraniomanik ja ta naine jäid seisma ning pakkusid talle küüti.

Teismeline Jhaqueil Reagan (18) võttis talle osutatud teene vastu ja sõites rääkis paarile, et ta on minemas Dairy Queeni kanti tööintervjuule, kuid tal ei olnud raha bussisõiduks. Noormees oli enne Papa Roux restoranini jõudmist kõndinud peaaegu 5 kilomeetrit.

Bouvier ütles: “Ma tabasin end mõttelt — siin on poiss, kes kõnnib 16 kilomeetrit läbi jää, lörtsi ja lume, lootuses saada endale miinimumpalgaga töö. (Indiana osariigis on miinimumpalk 7,25 dollarit tunnis -toim.). Bouvier ütles noormehele, et isegi, kui viimasele pakutakse tööd Dairy Queenis, siis on ta nõus talle maksma topelt ja pakkuma talle tööd oma restoranis Papa Roux. Reagan võttis töö vastu ja alustas juba uue nädala alguses.

Bouvier oli võlutud 18aastase noormehe ambitsioonist ja postitas tema loo oma Facebooki lehele. Postitus hakkas õige pea oma elu elama ja kogus üle 15 000 meeldimise ja seda jagati üle 4000 korra. Bouvieri sõnul on Jhagueili toetavaid sõnumeid tulnud üle kogu maailma.

Hiljem selgus, et 18aastase noormehe ema suri kaks aastat tagasi ja ta otsis tööd, et toetada oma vendi ja õdesid. Ta pidi koolist välja kukkuma, kuid sai hiljuti oma GED-i tunnistuse (tegi ära testi, mis tõestab, et tema teadmised on gümnaasiumi tasemel -toim.).

Jhagueil ütles, et ta ootab väga kolimist uude korterisse, mis on töökohale lähemal, et ta ei peaks nii kaugelt jalutama. Õige pea pakkus IndyGo, mis on kohaliku ühistranspordi pakkuja, noormehele aasta jagu tasuta bussisõidu õigust.

 

Telegram soovitab: igasse päeva väike heategu! Infoks – 10. märtsil 2013 tähistatakse Heateo Päeva.

 

Allikas: Delfi

 

Toimetas: Meeli SeermaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt