Bulgaarlased piirasid parlamendiliikmete bussi sisse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

24. juuli 2013 kell 10:03 

Bulgaarlased piirasid teisipäeva õhtul Sofias sisse bussi, mis parlamendihoone juurest töötajad minema viima pidi. Märulipolitseil õnnestus alles kolmapäeva varahommikul murda meeleavaldajate piiramisrõngas parlamendihoone ümber ja tuua välja seal viibinud seadusandjad, ministrid ja ajakirjanikud, vahendab BNS.

 

Teisipäeva õhtul viis sarnane katse kähmluseni 2000 protestija ja politseinike vahel, milles sai viga kaheksa meeleavaldajat ja kaks politseinikku.

Meeleavaldajad piirasid õhtul parlamendihoone sisse ega lubanud enam kui sajal inimesel seadusandjal, ministril, personaliliikmel ja ajakirjanikul seitsme tunni vältel sellest väljuda. Kella kolm hommikul suutsid politseinikud protestijate ahelikust ja barrikaadidest läbi murda ning kella viieks hoone lõplikult tühjendada.

Seejärel asuti rasketehnika abil likvideerima pargipinkidest, prügikonteineritest ja sillutisekividest rajatud barrikaade.

Tuhanded bulgaarlased on avaldanud alates 14. juunist meelt sotsialistide toel võimul püsiva Plamen Orešarski tehnokraatide valitsuse vastu, nõudes selle tagasiastumist. Pahameele ajas üle ääre vastuolulise meediaärimehe Deljan Peevski nimetamine riigi mõjuvõimsa julgeolekuameti juhiks. Ent seni on iga päev kuni 10 000 inimest tänavaile toonud protestid olnud rahumeelsed.

 

Vaata ka videot:

 

 

Allikad: BNS, World Riots 24/h, The Wall Street Journal

Foto: World Riots 24/h

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt