Bulgaaria maffiavastase büroo direktor sai korruptsioonisüüdistuse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. aprill 2013 kell 18:06deutsche_mark

Bulgaaria maffiavastase büroo direktorile esitati reedel korruptsioonisüüdistus, kuna päevavalgele on ilmunud dokumendid, mis näitavad, et ta oli valmis tuhandete eurode eest narkoäris kahtlustatavaid kaitsma, vahendab BNS.

 

Maffiavastase ametkonna GDBOP hilisemal direktoril Stanimir Florovil olid 1999.- 2002. aastani kokkupuuted uimastite ja teiste illagaalsete kaupade smugeldajatega, ütles Sofia prokuratuur anonüümsest allikast saadud dokumentidele viidates.

E-kirjaga prokuratuuri saadetud ja seal ehtsaks tunnistatud info sisaldas “eriti suurte altkäemaksude arveid”, mis muudab juhtumi iseäranis tõsiseks.

Dokumentidest selgub, et Florov – siis juba GDBOP agendina – soostus hoiatama narkoärikaid politseioperatsioonide eest ja sai iga hoiatuse eest 20 000 Saksa marka (10 000 eurot), mis oli tollal Bulgaarias eelistatuim valuuta. Ta kontrollis ka oma “klientide” huvides, kas Interpol otsib taga seda või teist Schengeni riikidest varastatud autot.

Florovi puudutavad süüdistused on järjekordseks hoobiks siseminister Tsvetan Tsvetanovile, keda tabasid esmaspäeval ootamatult juurdlustulemused, mis näitasid, et ministeerium on aastaid lasknud seadusevastaselt poliitikuid pealt kuulata.

 

Allikad: BNS, Novinite

Foto: Mikanet

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt