Bulgaaria valitsus asub valimiste eel vaeseid abistama

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. aprill 2013 kell 11:08 

Bulgaaria ajutine valitsus kiitis kolmapäeval heaks rea subsiidiume töökohtade loomiseks ja ühekordseteks toetusteks kõige vaesematele elanikele, et olukorda riigis ennetähtaegsete valimiste eel maha rahustada, vahendas BNS.

 

Valitus, mis määrati ametisse pärast seda, kui tänavarahutused eelmise veebruari lõpus kukutasid, suunas 23 miljoni euro suuruse summa erinevatelt ministeeriumidelt ümber ühiskonna kaitsetuima osa abistamiseks. Suurem osa sellest rahast läheb ligi 16 000 inimesele ajutiste subsideeritud töökohtade loomiseks. Töösaajateks on pikaajalised töötud, abirahast elavad noored, töötud vanemad ja puuetega inimesed.

Tööpuudus tõusis Bulgaarias veebruaris 12 protsendini, mis on kaheksa aasta kõrgeim. Ametiühingute väitel on tegelik tööpuudus aga üle 18 protsendi ja noorte tööpuudus isegi üle 40 protsendi.

Valitsus kinnitas ka väiksed ühekordsed toetused inimestele, kel tööhõivemeetmetest abi ei ole. Nii saavad ligi 23 000 puuetega lapse vanemad 50 leevi (25 eurot 50 senit) ja 36 000 inimest saab pisut üle 65 leevi (33 eurot) elektrikulude katteks.

Meetmed on mõeldud pingete leevendamiseks, mis tekkisid esmalt suurte elektriarvete tõttu ja laienesid hiljem protestideks kasvava vaesuse, onupojapoliitika ja korruptsiooni vastu. Bulgaaria keskmine palk on Euroopa Liidu madalaim – 400 eurot – ja keskmine pension 138 eurot. Ennetähtaegsed valimised peetakse 12. mail.

Bulgaarlased on ebaõiglase majandusliku olukorra vastu protestides kasutanud äärmuslikke meetmeid, näiteks on viimase kuu jooksul vähemalt kuus inimest end põlema pannud. See ei ole aga Bulgaarias midagi uut – aastatel 1983-2002 süütas end aastas keksmiselt 7,4 inimest, enamasti poliitilistel põhjustel.

 

Allikad: BNS, Economist

Foto: Europe-Atlas.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt