Enesetapud jätkuvad: järjekordne pankur hüppas panga katuselt alla

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. veebruar 2014 kell 16:45Oleme varem kirjutanud juba viiest pankurite enesetapust, tänasega lisandus sinna nimekirja veel üks pankur. Kui eelmised juhtumid on aset leidnud peamiselt Londonis, siis nüüdne enesetapp toimus Hongkongis. Nimelt teisipäeval hüppas Hongkongis asuva JP Morgani Aasia peakontori katuselt alla 33-aastane investeerimispankur.

 

Pealtnägijate sõnul olid temaga katusel olnud ka politseinikud, kes ilmselt ei suutnud veenda enesetapjat meelt muutma. JP Morgani töötajad tunnistasid, et tegu oli madalama astme investeerimispankuriga, kes oli tegev mitmetes projektides. Alguses keeldus pank ise kinnitamast, kas tegu oli üldse nende töötajaga või mitte, kuid paari tunni möödudes siiski öeldi, et hukkunu oli olnud panga töötaja.

Pealtnägijate sõnul oli sündmuspaigal palju politseinikke, kiirabibrigaade ning tuletõrjujad. Samuti oli Connaughti tee (üks Hongkongi peateid, kus JP Morgani pangahoone asub) blokeeritud ligi kaks tundi. Juhtunu mõjutas ka JP Morgani äritegevust: vähemalt üks ärikohtumine tühistati kohe pärast enesetapu toimumist. Ühe kohtumisel osalema pidanud juhi sõnul tühistati koosolek järsult ja ilma selgituseta.

Teiste viimasel ajal toimunud pankurite enesetappudega sarnaselt juhtumit edasi ei uurita. Uudistes on avalikustatud vaid pankuri perekonnanimi – Li – ja keegi pole seni spekuleerinud, mis võis teda enesetapule ajendada, piirdudes üldlevinud arusaamaga, et pankureid kipub murdma töine stress ja kalduvus üle töötada.

 

Allikad: South China Morning PostReutersBusiness Insider

Foto: www.scmp.com

 

Toimetas Marlen Laanep

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt