Ettevaatust, putukad! Itaalia ja Ungari hakkavad toiduaineid märgistama (aga Eesti mitte)

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. märts 2023 kell 11:23Foto: Primal FuturePixabay  + Mykola Lytvynenko + Canva.com

Kaks Euroopa riiki on otsustanud, et hoolimata Maailma Majandusfoorumi Suure Lähtestamise tegevuskavast, ei hakka nende kodanikud putukaid sööma – kui nad ise seda ei soovi, vahendab Vanglaplaneet.ee.

 

Eelmisel nädalal võtsid Itaalia ja Ungari vastu seaduse, et kaitsta oma elanikke selle eest, et EL lubab toitudes kasutada putukatest valmistatud toidulisandeid.

Ungari põllumajandusminister István Nagy teatas, et valitsus on võtnud vastu eeskirjad, mille kohaselt peavad putukavalke sisaldavad toidud kandma märgistust “Hoiatus! Toiduaine sisaldab putukavalke” ja poes peavad need muust kaubast eraldi olema.

“Need, kelle jaoks on oluline osta Ungari päritolu toitu, ei taha süüa putukaid,” vahendas Ungari ajaleht Origo.

“Lisaks pakuvad Ungari põllumajandustootjad Ungari elanikkonnale alati kvaliteetset toorainet, värsket ja kvaliteetset toitu ning me ei pea kartma toidu- või valgupuuduse pärast,” rõhutas Nagy.

Tasub märkida, et Ungari oli ka ainus liikmesriik, kes ei toetanud ELi algatust lubada liidus putukate turustamist toidu ja toidu koostisosana.

Ka Itaalia keelas eelmisel nädalal putukajahu kasutamise oma pastas, viidates “ägedale vastuseisule”, mida see riigis tekitas.

“Kasvav tirtsudest, ritsikatest ja putukate vastsetest valmistatud jahu kasutamine toiduvalmistamisel on leidnud Itaalias ägedat vastuseisu ja kohalik valitsus kavatseb keelata selle kasutamise pitsades ja pastades ning poodides see eraldi riiulile tõsta,” teatas The Sunday Times.

Itaalia põllumajandusminister Francesco Lollobrigida lisas: “On väga oluline, et neid jahusid ei aetaks segamini Itaalias valmistatud toiduainetega.”

See on võit Maailma Majandusfoorumi ja ELi komisjoni putukate propageerijate vastu, kes püüavad neid järk-järgult tavalise toidu osaks muuta.

 

Allikas: Vanglaplaneet.ee

 

Toimetas Peeter Proos / Vanglaplaneet

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt