Ritsikabatoonide tootja loodab tutvustada ameeriklastele putukate söömise kommet

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. august 2013 kell 10:50Lootes kasu lõigata ameeriklaste valgubatoonide vaimustusest, püüavad uue idufirma Exo teadlased luua batoone, mis koosnevad jahvatatud ritsikatest. Sel moel loodetakse putukate söömise ideed tutvustada Ameerika tarbijatele.

 

Exo üks asutajatest, Gabi Lewis, ütles toitumisalasele veebiportaalile FoodNavigator.com: “Arvasin, et valgubatoon võiks olla uus vahend, kuidas tutvustada Lääne tarbijale jätkusuutlikku toiduallikat ja paremat valku“. Tema sõnul on putukatest saadav valk oluliselt parem praegu turul olevatest valgubatoonidest, kuna viimaste tootmiseks on kasutatud tugevalt kemikaalidega töödeldud soja. Lewise ja tema äripartneri pikemaajaliseks eesmärgiks on muuta ritsiklaste söömine Põhja-Ameerikas normaalseks kombeks ning nende arvates on inimesed selliseks asjaks valmis.

Ritsikaid sisaldavate valgubatoonide valmistamiseks putukad röstitakse ning jahvatatakse peeneks jahuks. Pulbrile lisatakse mandliõli, datleid, kookosejahu ja -helbeid, toorkakaod nii pulbrina kui ka tükikestena tekstuuri jaoks, mett ning meresoola. Igas valgubatoonis sisalduks umbes 25 ritsikat, kuid nende olemasolu ja maitse oleks teiste koostisosadega peidetud.

Paljude jaoks meenutab ritsikate söömise idee hiljutist ÜRO all toimiva toidu- ja põllumajandusorganisatsiooni (Food and Agriculture Organization) raportit pealkirjaga “Söödavad putukad: tuleviku väljavaade toiduks ja toitumise turvalisuseks“, milles soovitati süüa putukaid kui jätkusuutlikku väärtuslikku toiduallikat ning kaitsta ülemaailmase toidupuuduse eest.

Exo meeskond lubab kasutada ühisrahastusplatvormi Kickstarteri kaudu kogutud 50 000 USA dollarit, et leida kaastootjaid, kellega valgubatoone tootma hakata. Peamiselt keskendutaks esialgu USA turule, kuid seal edu saavutamise korral pööratakse pilgud ka Euroopa turu poole. Aasia turgu ei plaanita ritsikabatoonidega vallutama minna, kuna “Aasias poleks see vajalik, nad on juba harjunud putukaid sööma“.

 

 

Allikad: Foodnavigator, Infowars

Foto: foodnavigator.com

 

 

Toimetas Katrin Suik

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt