Hispaania teadlased: toidus sisalduvad putukad võivad olla tervisele ohtlikud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. veebruar 2023 kell 18:27Foto: ekraanikuva

Olematu kliimasoojenemise (rohepöörde pettus) ja väidetavalt üha suureneva näljahäda ettekäändel soovitavad rahvusvahelised terrorisimiorganisatsioonid (need, kes müüsid sulle koroonat) massidel hakata sööma putukaid. Väidetavalt saab niimoodi lahendada näljahäda, sest muud moodi toidule raha ei jätku. Huvitaval kombel on aga alati piisavalt raha sõdadele – anname au!

 

23. jaanuaril võttis EL Komisjon vastu rakendusmääruse 2023/5 – “Acheta domesticus’e (toakilk) osaliselt rasvatustatud pulbri turuleviimise loa kohta uuendtoiduna”. See tähendab, et EL-is on praegu neli toidusektoris heakskiidetud putukaliiki: lisaks taokilgile ka tera-hallitusmardika (Alphitobius diaperinus), jahumardika (Tenebrio molitor) ja rändtirtsu (Locusta migratoria) vastsed. Kaheksa muud taotlust on veel kaalumisel. Hispaania uurimisrühm viitab nüüd nii inimeste tervisele olevatele ohtudele kui ka eelistele. Hispaania teadlased nõuavad täiendavaid uuringuid.

 

Toit putukatega: Hispaania teadlased uurivad kasu, aga ka terviseriske

Hispaanias ja kogu ELis võivad putukad sisalduda sellistes toiduainetes nagu leib, pasta, krõpsud või lihavalmistised – „eksperdid ja teadlased“ peavad neid tuleviku alternatiivseks valguallikaks. Terviseriskidest ei räägita peaaegu üldse. Toakilgi puhul esitas Vietnami firma nimega Cricket One Co. Ltd EL Komisjonile taotluse, mis, nagu juba mainitud,

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt