George Soros hoiatab eurotsooni hukutavate säästumeetmete eest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. aprill 2013 kell 9:06 

Tuntud investor ja filantroop George Soros ütles esmaspäeval rahvusvahelisel Aasia majandusfoorumil, et eurotsoon on rahvusvahelise finantsüsteemi probleemne koht ja selle rakendatavad jäigad säästumeetmed võivad Euroopa hukutada, kirjutab Bloomberg News.

 

Jaapani uue valitsusjuhi ja keskpanga juhi rakendatavat lõtva rahapoliitikat aga nimetas ta riskantseks eksperimendiks, mis võib küll Jaapani majandusele hoo sisse anda, kuid see võib kaasa tuua ka kõrgemad intressid ning sellisel juhul on Jaapanil raske oma suurt välisvõlga katta.

Sorosi hinnangul raskendab Jaapani jeeni ja Briti naela nõrgenemine Euroopa Liidu majanduslangusest väljatulekut.

 

Kes on George Soros?

Investor, filantroop, arvamusliider. Aga vaatame, mida ta oma raha abil peale heategevuse veel korda on saatnud:

– 2012. aastal maksis Soros 10 miljonit dollarit, et teha vastukampaaniat šeriff Joe Arpaiole, kes teatavasti on aastaid uurinud president Barack Obama (võlts) sünnitunnistust.

– 2010. aastal rahastas Soros NAACP fondi kaudu Tea Party vastast veebisaiti. Samal ajal arutati uut vastuolulist tervishoiuseadust, mille tugevat vastast Tea Partyt oli vaja nõrgestada. Tänaseks on see seadus ehk rahvakeeli ObamaCare, vastu võetud.

– 2010. aastal hakkasid liikuma kuulujutud, et Soros on läbi Open Society Institute´i tegelikult Wikileaksi ja Julian Assange´i rahastamise taga.

– 1992. aasta 16. septembril toimus kurikuulus “Must Kolmapäev”, kui inglise naela kurss langes ja George Soros selle käigus tänu õigesti tehtud panusele 1 miljard naela teenis. 2013. aasta alguses hakati rääkima, et Sorosel on käesoleval aastal plaanis sarnast lüket korrata. Business Insideri andmetel teenis Soros eelmise aasta lõpus Jaapani jeeni vastu panustades 1 miljard dollarit.

 

Allikad: BNS, Infowars, Fox News, Above Top Secret, Wikipedia, Money Morning, Business Insider, B I 2

Loe Sorose kohta lisaks 1999. aasta Postimehest. (Argo Ideon “Soros kui kapitalismi ikoon”; Neeme Raud “Hall kardinal või siiras heategija?”)

Foto: Human Events

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt