Hiinas sai maavärinas surma ja vigastada sadu inimesi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. aprill 2013 kell 8:26r-CHINA-EARTHQUAKE-2013-large570

Hiina edelaosa täna tabanud 6,6-magnituudises maavärinas sai surma ja vigastada sadu inimesi, vahendas BNS.

 

“Ya’ani ja Lushani raputanud maavärinas sai surma ja vigastada sadu inimesi,” kirjutati valitsuse ametlikul internetiküljel.

Päästetöötajad õhivad teedele kuhjunud mulla- ja rusuvalle, et pääseda Longmeni ja kaugemale mägedevahelistes orgudes asuvatesse küladesse. Eriti rängalt sai kannatada Longmeni asula, kus kohalike võimude sõnul ei jäänud püsti peaaegu ühtki maja. Riigitelevisioon näitas, kuidas sõdurid rusudest võimalikke ellujäänuid otsivad.

Riiklik uudisteagentuur Xinhua teatas Sichuani maavärinabüroole tuginedes, et surma on saanud vähemalt 113 inimest.

Lushani piirkonna võimude andmetel on vigastatuid üle 2600, neist 330 seisund on raske.

Kohalike seismoloogide andmetel oli maavärin magnituudiga 7, kuid USA geoloogiateenistus (USGS) teatas magnituudiks 6,6. Maa-alused tõuked raputasid laia ala kell 8 hommikul, kui paljud inimesed alles magasid või hommikust sõid.USGS hoiatas ühtlasi, et “laialdaste purustuste ja ohvrite suur arv on tõenäoline”, sest varem on samalaadsed loodusõnnetused kujunenud sealkandis üleriigiliseks katastroofiks ja nõudnud rahvusvahelist abi.

Aastal 2008 tabas sama piirkonda maavärin, milles hukkus umbes 70 000 inimest.

 

Allikad: BNS, ReutersCNBC

Foto: Huffington Post

 

Toimetas Õnne Puhk

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt