Veidrad ehitised Hiina väheasustatud paikades

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

15. aprill 2013 kell 11:17 

Google Earthi abil on leitud veider hoonetekompleks Hiinas keset kõrbe. Endine USA keskluureagentuuri (CIA) analüütik Allen Thomson leidis Google Earthi uurides Hiinast üliveidrad ehitised, millele on raske selgitust leida.

 

Thomson, kes töötas keskluureagentuuris 1972–1985 ning pärast seda riikliku luurenõunikuna kuni 1996. aastani, on teinud omamoodi uut karjääri veidrate asjade avastamisest ja identifitseerimisest Google Earthi kaartidelt. Aga isegi temal on raskusi seekord avastatud piltide identifitseerimisel. Tegemist on Edela-Hiinas väikese Kashgari linna lähistel asuvate väga kiiresti püstitatud suurte ehitistega.

See ei ole esimene kord, kui väheasustatud Hiina piirkondades avastatakse Google Earthi abil veidraid mustreid ja ehitisi. 2011. aastal leiti Gobi kõrbes veidrad mustrid, mis põhjustasid paljude erinevate teooriate teket nende võimaliku eesmärgi ja olemuse kohta. Arutleti UFO-de poolt jäetud signaalide ja USA linnade planeeringute alusel loodud raketiharjutusbaasi võimaluse üle. Teadlased leidsid neile siiski veidi vähem hirmutava põhjenduse, pakkudes, et neid mustreid kasutatakse satelliitide kalibreerimiseks.

 

Allikad: Wired, Daily Mail, Disclose TV, Wired 2

 

Toimetas Katrin Suik

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt