Linnugripi uus viirustüvi on tekitanud erakordse olukorra

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. aprill 2013 kell 18:58A public park staff catches doves at a public area in People SquareMaailma Loomatervishoiu Organisatsioon (OIE) ütles täna, et Hiinas kümne inimese elu nõudnud linnugripi tüvi H7N9 on tekitanud üpris erakordse olukorra, vahendas BNS.

 

“Lähtudes praegu meie käsutuses olevatest andmetest oleme silmitsi üpris erakordse olukorraga,” teatas OIE juht Bernard Vallat, kelle sõnul on viirust kodulindude juures raske avastada. “Jutt käib kodulindude jaoks väga madala patogeensusega gripiviirusest, mis võib inimesi nakatades tõsist haigestumist põhjustada,” ütles Vallat pressiteates.

OIE teatas, et Hiina veterinaarameti saadetud andmete kohaselt ei ilmuta nakatunud linnud mingeid nähtavaid märke haigestumisest, mistõttu on selle viiruse jälgimine kodulindude juures väga raske.

Hiinas nõudis viirusetüvi H7N9 täna kümnenda ohvri ja kinnitatud on 38 inimese nakatumist. Hiina võimude sõnul ei ole teada, kuidas viirus levib, kuid oletuste kohaselt levib see lindudelt inimestele.

 

Allikas: BNS, Reuters

Foto: WBDJ7.com

 

Toimetas Õnne Puhk

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt