India peaminister kutsus suurfirmasid üles tegema Indiast päikeseenergia keskust

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. aprill 2013 kell 13:41Indian-Solar-Energy

India peaminister kutsus täna ülemaailmsel energeetikakonverentsil suurfirmasid üles tegema Indiast päikeseenergia keskust, et üritada nii leevendada riigi kroonilist energianappust, vahendas BNS.

 

India, kus on keskeltläbi 300 päikeselist päeva aastas, näeb päikeseenergiat võimaliku eluliselt vajaliku energiaallikana, mis suurendaks elektrivarusid ja kahandaks kasvuhoonegaaside emissiooni riigis, mis on maailma suuruselt kolmas saastaja.

“India on selliste päikeseseadmete tootmiseks potentsiaalne suur turg ning on ühtlasi teiste riikide varustamiseks konkurentsivõimeline, atraktiivne tootmisbaas,” ütles India peaminister Manmohan Singh ülemaailmsel energeetikakonverentsil. “Seega soovitame tungivalt, et ülemaailmsed tootjad siin piirkonnas tootmiskeskusi rajaksid,” ütles Singh New Delhis neljandal puhta energia teemalisel ministrite kohtumisel, kus osales üle 20 riigi esindaja.

New Delhi näeb kõvasti vaeva, et leida alternatiivseid energiaallikaid ning võõrutada end saastavast kivisöeenergiast. Hetkel suudavad India olemasolevad päikeseenergiaseadmed toota vaid 551 megavatti energiat ning 70 protsenti varustusest tuleb välismaalt. 2010. aastal alustatud riikliku päikeseenergiamissiooni eesmärk on toota 2022. aastaks 20 gigavatti päikeseenergiat.

Seni on päikeseenergia laialdast kasutuselevõttu takistanud tehnoloogia ja toetuste puudumine. Asjatundjate sõnul oleks paigaldamise järel päikeseenergia kulud madalad ja piirduksid peamiselt hooldustöödega. India valitsus on koostanud seaduseelnõu, mis võimaldaks päikeseenergiatööstusel saada toetusi, mis kataks kuni 40 protsenti infrastruktuuri paigaldamiskuludest.

 

Allikad: BNS, France24

Foto: Inhabitat

 

Toimetas Õnne Puhk

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt