Jaapani Microsoft katsetas nelja päeva pikkust töönädalat ning produktiivsus tõusis 40%

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. november 2019 kell 10:33Tehnoloogiaarendusettevõte Microsoft katsetas oma Jaapani kontorites 4 päeva pikkust töönädalat ning leiti, et töötajad ei olnud mitte ainult õnnelikumad, vaid ka kordades produktiivsemad.

 

Augustikuus katsetas Microsofti Jaapani kontor eksperimendi korras projekti, mis kandis nime “Work-Life Choice Challenge Summer 2019” (“Töö-Elu-Otsuste Väljakutse 2019) ning mille raames anti 2,300-pealisele meeskonnale vabaks viis järjestikust reedet, seejuures palka vähendamata. Ettevõte pidi eksperimendi lõpuks tõdema, et lühema töönädala tulemuseks olid asjalikumad koosolekud, rõõmsamad töötajad ning 40% võrra tõusnud produktiivsus. Osana sellest eksperdimendist oli ettevõttel plaan maksta töölistele kuni 920 dollarit perepuhkuse toetust.

“Tehke lühikest aega tööd, puhake hästi ja õppige palju,” tähendas Jaapani Microsofti president ja juht Takuya Hirano ettevõtte kodulehel. “Ma tahan, et töötajad mõtleksid ja kogeksid seda, kuidas nad saavutaksid samaväärsed tulemused, tehes 20% vähem tööd.”

Lisaks suurenenud produktiivsusele võtsid töötajad eksperdimendi perioodil 25% vähem vabu päevi ning üks lisa kontorivaba päev säästis elektrit 23% võrra ja prinditi 59% vähem lehti. Suurem osa töötajatest – lausa 92% tõdes, et nendele lühem töönädal meeldib.

See ei ole esimene kord, kui suurtes ärides on katsetatud pikemaid nädalavahetusi. Aastal 2018 rakendas seda sama printsiipi Uus-Meremaa ettevõte Perpetual Guardian ning kõik 240 töötajad said kaks kuud nautida lühemat töönädalat. Töötajad märkisid, et tajusid paremat töö-kodu tasakaalu ning olid töötades rohkem keskendunud. Meeskonna stressitase langes 7%.

Töötajad on sageli rääkinud, et nad suudaksid olla lühema aja jooksul palju produktiivsemad. HR konsultatsioonifirma Robert Half viis läbi uuringu, milles osales 1,500 töötajat ja 600 personalijuhti. Selles leiti, et 66% töölistest tahtsid töötada vähem kui viis päeva nädalas.

Veel avaldas ühe sellekohase uuringu Harvard Business Review ning sellest selgus, et lühenenud tööpäevad, mis kestavad 8 tunni asemel hoopis 6 tundi, tõstsid produktiivsust. 2018. aasta Workforce Institute uuring, milles osales 3000 töötajat, leidis, et rohkem kui pooled täiskohaga töötavatest inimestest arvasid, et nad saaksid oma töö tehtud viie tunniga päevas.

Microsofti Jaapani kontori eksperiment oli kõigest pilootprojekt, nagu ettevõte ise ajalehele The Guardian ütles, ning hetkel pole selge, kas need muutused viiakse sisse ka mujal kontorites ning seekord pikaajaliselt. “Arengule mõeldes püüame me alati leida uusi ja innovatiivseid viise enda tehnoloogia võimekuse tõstmiseks ning muuta enda töötajate jaoks kogemust paremaks üle terve maailma,” sõnas Microsofti kõneisik.

Ka Eesti firmad on lühemat tööpäeva või -nädalat katsetanud, loe selle kohta näiteks siit ja siit.

 

Allikad: The Guardian, The Mainichi, + lingid artikli sees

Foto: iStock

 

Toimetas Janne Ark

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Suur aitäh kõigile, kes aitavad olulisi teemasid pildis hoida!

Unlimited MTÜ
EE497700771002818684

BITCOIN
1Hqjxbt8czHcENjDQan5GFL3Qssn4znpAr

DASH
XjUJswujDzLgSgg7Ly8bK6TEo1kwVzaKeV

BITCOIN CASH (BCH)
qp0gdarh8xtte8fygj2ehrud7h4gsugzeqlmamcx3s

ETHEREUM
0x9b67438a7a4cdd88edb14c2880e920a3cba692c6Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt