Majandusteadlased soovitavad lühendada töönädalat 30 tunnini

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. oktoober 2013 kell 20:30Värskelt ilmunud raamatus toob sõltumatu mõttekoda New Economics Foundation (NEF, tõlkes uue majanduse ühing) välja, et töönädala lühendamine 40 tunnilt 30 tunnini parandaks märkimisväärselt meie elukvaliteeti.

 

NEF-i hinnangul peaks firmasid julgustama töötajatele andma palgakõrgenduse asemel rohkem vaba aega. Noored, kes alles sisenevad tööturule, võiksid töötada ainult 4 päeva nädalas.

“Me peame uuesti mõtestama selle, kuidas jagada oma tunnid tasu eest või vabatahtlikuse alusel tehtavate tegevuste vahel ning hoolitsema selle eest, et kõigil on piisavalt vaba aega,” ütles NEF-i sotsiaalpoliitika juht Anna Coote.

Raamatu väitel on Belgia, Holland ja Saksamaa juba tõestanud, et selliseid muudatusi on võimalik läbi viia ilma majandust kahjustamata.

Raamat toob ka välja, et teiste eest hoolitsemine on väga oluline panus, mis jääb sageli tähelepanuta. “Lühem töönädal võtaks hoolitsejatelt (kelleks on peamiselt naised) survet maha ning võimaldab kohustusi võrdsemalt meestega jagada. See võimaldaks omakorda võidelda soolise ebavõrdsuse vastu,” kirjutatakse raportis.

“Me kõik ütleme, et aeg on raha, aga see on tegelikult veel palju hinnalisem. Ebavõrdus rikaste ja vaeste vahel suureneb. See skandaal varjab aga üht teist ebavõrdsust – nende vahel, kellel on palju kontrolli oma aja üle ja nende vahel, kellel pole. Aja puudus ja raha piuudus käivad sageli käsikäes. Kui sul on liiga vähe aega, mida saad enda omaks pidada, võib see tõsiselt kahjustada tervist ja heaolu, perekonda, sõprussuhteid ja kogukondi,” kommenteeris Coote. “Kedagi ei peaks sundima pikalt ja üksinduses töötama, et eluga toime tulla. Madala palga ja pikkade töötundide vastu peab korraga võitlema.”

 

 

Allikas: The Telegraph, The Huffington Post

Foto: crystalball.tv

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt