Katalaanid said inimketiks inspiratsiooni Baltimaadest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

25. juuni 2013 kell 22:24Hispaania autonoomne piirkond Kataloonia, mis on aastaid püüelnud iseseisvuse poole, korraldab 11. septembril Baltimaade eeskujul sadu kilomeetreid pika inimketi omariikluse toetuseks. Kataloonia rahvusassamblee korraldatav inimkett hakkab kulgema ligi 400 kilomeetril mööda Kataloonia rannikuäärseid maanteid läbi kogu piirkonna.

 

Inimketti on kavas pikendada pisut ka teistele katalaanikeelsetele aladele nagu Prantsusmaa koosseisu kuuluvasse Põhja-Katalooniasse, Valencia piirkonda ning teha kohalikud pisiketid Baleaari saartel. Eelnevalt on inimestel võimalus veebi kaudu täpselt paika panna, kus nad inimketis asuvad. Keti kõik osalejad on kavas jäädvustada ligi 800 vabatahtliku fotograafi poolt.

Kataloonia rahvusassamblee on kinnitanud, et inimketi mõte tekkis neil omaaegset Baltimaade suurmeeleavaldust vaadates. Väidetavalt ainus Balti ketis osalenud katalaan on Läti aukonsul Kataloonias Xavier Vinyals.

Eelmise aasta 11. septembril tuli 1,5 miljonit inimest Barcelona tänavatele, et Kataloonia riigi loomisele toetust avaldada. 11. september on Kataloonia rahvuspüha, mis märgib päeva, mil Barcelona langes Hispaania pärilussõjas.

Sotsiaalvõrgustikus Facebook on ennast sündmusele tulijaks märkinud juba üle 90 000 inimese.

 

 

Allikad: BNS, Catalan Foreign Assemblies

Loe ka: Eesti Ekspress

Foto: dw.de

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt