Rohelised: Eesti peab tunnustama iseseisvat Kataloonia Vabariiki

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. oktoober 2017 kell 10:10image27. oktoobril kiitis Kataloonia parlament heaks seaduse, millega luuakse Kataloonia Vabariik iseseisva suveräänse riigina. “Kutsume Eesti Vabariigi valitsust ja riigikogu, lähtudes rahvaste enesemääramisõigusest, üles tunnustama iseseisvat Kataloonia Vabariiki,” seisab Eestimaa Roheliste tänahommikuses pressiteates.

 

Roheliste arvates ei ole Hispaania konservatiivne vähemusvalitsus teinud midagi rahumeelse lahenduse leidmiseks Kataloonia kriisile. Vastupidi, takistades rahvahääletuse läbiviimist füüsiliselt, keeldudes läbirääkimistest ja ähvardades sunnimeetmetega, on Hispaania võimud teinud kõik selleks, et pinged püsiksid ja kasvaksid.

“Hispaania peaminister Mariano Rajoy püüab diktaatorlike võtetega tugevdada oma valitsuse positsiooni, õhutades vaenu, juhtimaks rahva tähelepanu kõrvale riigi majanduslikelt ja sotsiaalsetelt probleemidelt, mida ta lahendada ei suuda. Soov ja otsus niisuguse võimu alt täielikult vabaneda peaks olema mõistetav,” seisab pressiteates.

Rohelised usuvad, et Katalooniale leidub Hispaania ja teiste liikmesriikide kõrval koht Euroopa Liidu ühiskodus ning kutsuvad Euroopa Liidu Nõukogu ja liikmesriike töötama selle nimel. “Euroopa Liidul, millele liikmesriigid on loovutanud suure osa oma suveräänsusest, ei ole moraalset õigust jääda pealtvaatajaks, nimetades Kataloonia kriisi Hispaania siseasjaks,” leiavad nad.

1. oktoobril teatas Eesti Välisministeerium, et Eesti toetab Hispaania territoriaalset terviklikkust.

 

Mida arvad sina, hea lugeja – kas Eesti peaks tunnustama Katalooniat iseseisva riigina?Vaata ka Telegrami Facebookis 2. oktoobril toimunud samateemalise küsitluse tulemusi:

kata

 

Allikad: Eestimaa Roheliste pressiteade, Telegrami Facebook, Delfi

Fotod: irishtimes.com, Telegram

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.